روش های از بین بردن غبغب

وقتی صحبت از پیری می شود ناحیه غبغب و گردن اولین مناطقی هستند که نشانه های افزایش سن را نمایان می سازند. در بعضی موارد چربی های صورت بیشتر زیر گلو تجمع می یابند. تجمع چربی های اضافه و ایجاد غبغب باعث تغییر فرم چهره می شود که در نتیجه فرد به فکر راه حل مناسب برای از بین بردن غبغب می گردد.

خلاصه مطالب در زمینه از بین بردن غبغب :

» روش های از بین بردن غبغب

» لیپوماتیک گردن برای از بین بردن غبغب

» جراحی لیپوماتیک غبغب چگونه است؟

» روش جراحی لیفت گردن برای از بین بردن غبغب

» عوارض جراحی غبغب

از بین بردن غبغب» روش های از بین بردن غبغب

اگر غبغب دارید و به دنبال راهی برای برطرف کردن آن هستید باید روش های مختلف آن را بشناسید. روش خاصی برای از بین بردن غبغب وجود ندارد بلکه جراحان ترکیبی از روش های مختلف را برای درمان غبغب به کار می برند.

در این مطلب هر آنچه که در مورد روش های از بین بردن غبغب باید بدانید آماده است. روش جراحی غبغب با توجه به کیفیت پوست و انتظارات فرد انتخاب می شود.

» لیپوماتیک گردن برای از بین بردن غبغب

کسانی که بین 20 تا 50 سال سن و پوستی الاستیک (ارتجاعی) دارند بهتر است لیپوماتیک گردن انجام دهند.در روش لیپوماتیک گردن چربی های اضافی گردن تخلیه می شود.

» جراحی لیپوماتیک غبغب چگونه است؟

در روش لیپوماتیک غبغب ، لوله باریکی به نام کانولا از سوراخ کوچکی زیر چانه وارد پوست می شود و با ضربات فیزیکی جراح چربی ها خرد می شوند و از زیر پوست تخلیه می گردد.

ابتدا جراح نواحی مورد نظر برای ورود کانولا را با یک ماژیک مشخص می کند. ممکن است این مناطق در افراد مختلف متفاوت باشد. سپس پوست توسط محلول های ضدعفونی کننده پاکسازی می شود تا خطر حضور باکتری و عفونت ها کاهش یابد. بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی طبق خواسته خود فرد انتخاب می شود. پزشک تمام حواس خود را جمع میزان چربی تخلیه شده می کند تا تقارن و تعادل فرم صورت تغییر نکند. در نهایت پانسمان انجام می شود که با یک چانه بند همراه است تا در حین بهبودی از پوست نگهداری کند.

» روش جراحی لیفت گردن برای از بین بردن غبغب

در جراحی لیفت گردن می تواند پوست آویزان زیر گلو را از بین ببرد.

» مقایسه لیپوماتیک غبغب و لیفت پوست

در سنین بالاتر ممکن است پزشک جراح هردو روش لیپوماتیک غبغب و لیفت پوست را همزمان انجام دهد. هردوی این روش ها با بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی امکان پذیر هستند. دوره نقاهت لیپوماتیک کمتر از لیفت می باشد.

اگر وزن ثابت باشد نتیجه لیپوماتیک غبغب دائمی خواهد بود. اما نتیجه لیفت گردن به کیفیت پوست فرد و عملکرد جراح بستگی دارد.

» تزریق ژل برای از بین بردن غبغب

در بعضی موارد که میزان غبغب کم باشد و فرد افتادگی پوست نداشته باشد با تزریق ژل چانه می توان این حالت را بهبود بخشید.

» سابمنتوپلاستی (Submentoplasty) برای بهبود غبغب

از روش های دیگر جراحی بهبود غبغب می توان به سابمنتوپلاستی (Submentoplasty) اشاره کرد. این عمل بعد از تخلیه چربی های گردن برش های کوچکی را برای سفت شدن عضلات ایجاد می کند.

در هر صورت قبل از هرگونه اقدامی پزشک باید پوست صورت و گردن شما را بررسی کند.

» عوارض جراحی غبغب

در هر عمل جراحی هنگامی که یک ابزار خارجی وارد بدن می شود خطرات فراوانی به همراه دارد. جراح قبل از عمل همه موارد را به طور کامل برای شما شرح می دهد. از جمله خطرات جراحی غبغب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم تقارن ویژگی های صورت
  • خون ریزی
  • عوارض ناشی از بیهوشی، مانند مشکلات تنفسی
  • عفونت
  • آسیب عصبی
  • جای زخم و ورم
, ,
Share:

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *