سلامتی وتندرستی

برنامه ورزشی مناسب برای همه

0
(0)

√ خلاصه مطالب در زمینه برنامه ورزشی مناسب :

» برنامه ورزشی مناسب برای همه

» برنامه ورزشی مناسب برای تناسب اندام

» برنامه تمرینات ورزشی ایده آل

برنامه ورزشیبرنامه ورزشی مناسب برای همه

تمرینات ورزشی را بر اساس بدن خودتان و برنامه ورزشی مناسب انتخاب کنید. ورزش کردن به خودی خود فعالیت لذت بخشی است. فواید بسیاری در هدف گذاری های مرحله ای در تمرینات ورزشی وجود دارد. ورزش را تنها به عنوان هدفی برای لاغری در نظر نگیرید. بلکه سعی کنید با توجه به سبک زندگی، سن، شرایط محیطی و میزان توانایی ها ورزش را به مراحل بالاتر قدرت بدنی و ذهنی انتقال دهید.

چگونه می توان تشخیص داد که کدام تمرینات و برنامه ورزشی برای ما مناسب هستند؟

هرچه زمان می گذرد و سن بالاتر می رود باید فعالیت بدن افزایش یابد. اگر احساس کردید که بدن شما توانایی سابق را ندارد به آن وقت بدهید تا به مرور زمان قدرت لازم را بدست آورد. در نهایت تحرک و انعطاف پذیری نکته اصلی است.اگر از عضلات به اندازه کافی استفاده نشود تحلیل می روند و استخوان ها متراکم می شوند. در نتیجه درصد کل چربی بدن افزایش می یابد. حتی اگر به جای ورزش حرفه ای در طول روز 30 دقیقه پیاده روی کنید مقدار زیادی از این خطرات کاهش پیدا می کند.

برنامه ورزشی مناسب برای تناسب اندام

کاهش وزن و تناسب اندام با ورزش هنگامی ایده آل است که با آگاهی و به درستی انجام شود. تمرینات و برنامه ورزشی، رژیم غذایی و سبک زندگی همه در کنار یکدیگر باید پیشرفت کنند. در غیر این صورت ورزش بدون تغذیه سالم تنها خسته کردن بدن می باشد. از روش های سبک تر شروع کنید و وضعیت قلب را در تعادل نگه دارید. بهترین گزینه برای اولین مرحله ایروبیک است. قبل از شروع نواحی مختلفی از بدن را که می خواهید فرم بگیرد یا چربی های آن ها از بین بروند مشخص کنید.

برنامه تمرینات ورزشی ایده آل

این تمرینات پایه ای و برنامه ورزشی تمام اهداف چربی سوزی، عضله سازی و بهبود سلامت عمومی بدن را تامین می کنند.

لانج:

حرکت مناسب بعدی برای پایین تنه لانژ است که یک تمرین مکمل برای اسکوات می باشد.

لانج - لانژ

اسکوات:

این حرکت بسیار موثر است زیرا نه تنها تمامی عضلات بدن را درگیر می کند بلکه ضربان قلب را به سرعت افزایش می دهد. اسکوات به فرم گیری ران ها، باسن و کل پایین تنه کمک می کند.

پوش آپ:

حرکت پوش آپ برای بالاتنه به کار می رود. تمامی عضلات فوقانی قفسه سینه و شانه ها درگیر می شوند. حتی عضلات پا در این حرکت تا حدودی فعالیت دارند. ایجاد تنوع در تمرینات باعث خسته نشدن عضلات می گردد.

پوش آپ

پرس شانه:

یک وزنه کوچک کار شما راه می اندازد. فقط حواستان باشد که شانه ها را در بالای سر خود قفل نگه ندارید تا فشار زیادی روی مفصل ها وارد نشود. هنگام انجام پرس شانه سعی کنید شکم خود را منقبض کنید تا ستون فقرات در حالت صحیح قرار گیرد.

پرس شانه

درازنشست:

برای برقراری تعادل بین تمرینات باید سراغ عضله میانی بدن یعنی ناحیه شکمی رفت. در حین حرکت گردن خود را به سمت بالا نکشید. حرکت درازنشست متوالی اشتباه است باید در سه دوره 15 تایی انجام دهید.

درازنشست

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

با انتخاب ستاره ها به مطلب امتیاز دهید!

میانگین رضایت کاربران 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا