تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی چیست؟ و چگونه انجام می شود؟

یکی از بهترین روش برای رفع چین و چروک های عمیق پوست تزریق چربی است.
در این روش چربی های موجود در بدن خود فرد را به نقاط دیگر بدن که نیاز به حجم دهی دارد انتقال می دهند.

 مهمترین مراحل تزریق چربی چیست؟

شناسایی و ارزیابی نواحی ایست که تزریق در آن نواحی انجام می گیرد. انتقال چربی معمولا از نواحی  مانند شکم، اطراف باسن و یا پهلو برداشته شده و به نواحی اطراف چشم، پیشانی، گیجگاه، گونه، خط خنده، لب، چانه یا دیگر نقاط بدن که نیاز به تزریق فیلر هست انجام می گردد.

چربی ای که از بدن گرفته می شود در مرحله بعدی فرآوری شده و چربی از خون و مواد بی حس کننده با دقت جدا می گردد. پس از جداسازی چربی ها میزان دقیق چربی لازم برای تزریق در سرنگ های ظریف آماده ی تزریق می شوند.  باید خاطر نشان کرد که سلولهای چربی بسیار حساس و آسیب پذیرند و در تمام مراحل برداشت، فرآوری و تزریق باید نهایت دقت اعمال شود تا به آنها آسیبی نرسد و نتیجه ی مطلوب را به همراه داشته باشد.

تزریق چربی چیست؟

نکات قبل از  تزریق چربی چیست؟ 

تا 10 روز قبل از تزریق نباید از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین همچنین ویتامین E، مسکن ها و قرص سیر استفاده شود. آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک باید قبل از تزریق مصرف شود.  در روز تزریق باید از آرایش صورت و چشم و ناحیه ای که قرار است تزریق انجام گیرد خودداری کرد. همچنین بهتر است ناحیه مورد نظر با صابون و بتادین شسته شود.

مراقبتهای بعد از تزریق چربی چیست؟ 

ممکن است در ناحیه تزریق چربی و محلی که چربی از آن گرفته شده تورم،درد و به ندرت کبودی مشاهده شود.این حالت طبیعی بوده و به تدریج طی چند روز تا چند هفته برطرف خواهد شد،میزان کبودی و تورم متناسب با مقدار چربی تزریق شده است ولی به طور معمول دو هفته به طول می انجامد. به منظور جلوگیری از جابجایی چربی های تزریق شده توصیه می شود بعد از تزریق از وارد کردن فشار به آن نواحی جدا خودداری شود. به عنوان مثال در تزریق چربی گونه تا حدود ده تا چهارده روز نباید روی گونه خوابید.

در روز اول برای کاهش تورم و کبودی استفاده از کمپرس آب سرد هر پنج تا ده دقیقه و در روزهای بعد استفاده از کمپرس آب گرم ملایم توصیه می شود.

برای جلوگیری از تشدید تورم بهتر است از چند بالش زیر سر برای خوابیدن استفاده شود تا سر بالاتر از بدن قرار گرفته و خون در نواحی تزریق تجمع نکند. لازم است شخص از خوابیدن روی گونه ها و نواحی تزریق پرهیز کرده و به صورت طاق باز بخوابید، همچنین از ماساژ صورت باید خودداری کرد.

چنانچه در دو هفته اول درد و تورم ناگهانی همراه با تب و لرز وجود داشته باشد بیمار باید سریعا به پزشک خود مراجعه نمایید.

تزریق چربی چیست؟

,
Share:

نظرات

یک نظر

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *