جلوگیری از کرونا در کلینیک های زیبایی و مراکز درمانی

در این مقاله ما به بررسی جلوگیری از کرونا در کلینیک های زیبایی و مراکز درمانی خواهیم پرداخت.

به طور کلی مراکزی که محل تجمع عموم هستند و رفت و آمد بسیاری دارند باید مراقبت های ویژه ای در شرایط حساس کنونی داشته باشند. این مراقبت ها تنها شامل پاکسازی محیط نمی باشد بلکه باید ساختاری فراهم کرد که کارکنان و مراجعه کنندگان در امنیت باشند.

جلوگیری از کرونا توسط پرسنل

جلوگیری از کرونا توسط پرسنل

اطلاع رسانی صحیح و دقیق به تمامی کارکنان در رابطه با جدی گرفتن مساله شیوع کرونا و رعایت بهداشت فردی مانند شستشوی مرتب دست ها، استفاده از ماسک و دستکش در حین کار و تعویض مرتب آن ها قدم اصلی برای شروع و جلوگیری از کرونا می باشد. سپس باید متذکر شد که در صورت احساس هرگونه سرماخوردگی و یا مشاهده علائم دیگر بلافاصله گزارش داده و محیط کلینیک را ترک کند و تا زمان بهبودی کامل و اطمینان از سلامتی خود در مرخصی بماند. این فرآیند به حفظ سلامتی همکاران و مراجعه کنندگان کمک می کند. روزانه اطلاعات خود را با رسانه های معتبر و سازمان بهداشت جهانی مطابقت دهید.

جلوگیری از شیوع کرونا ویروس توسط مراجعه کنندگان

جلوگیری از شیوع کرونا ویروس توسط مراجعه کنندگان

مراقبت و بررسی سالم و ایمن بودن مراجعه کنندگان نکته مهمی است که حتما باید به آن توجه کرد. قرار دادن تجهیزات مصرفی و محافظتی مانند مایع ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش حس اعتماد و اطمینان را بین افراد افزایش داده و از نگرانی و ترس حضور در کلینیک می کاهد. ارتباط محافظت شده بین کارکنان و مشتری سلامتی هردو طرف ارتباط را تضمین می کند. امیدوار هستیم مراجعه کنندگانی که احساس سرماخوردگی دارند و یا مشاهده علائم دیگر در خانه بمانند و از حضور در مراکز عمومی و کلینیک های زیبایی خودداری کنند و وقت رزرو شده خود را به بعد از بهبودی کامل انتقال دهند.

ضد عفونی و استریل محیط کلینیک

ضدعفونی و استریل کردن محیط کلینیک به صورت روزانه و ساعتی باید انجام شود.

ضد عفونی و استریل محیط کلینیک

نحوه ضد عفونی و استریل محیط کلینیک آتریسا

ما در کلینیک آتریسا برای جلوگیری از کرونا و سایر بیماری های واگیر دار و عفونی، از روش استریل کردن محیط پذیرش و اتاق های لیزر با استفاده از دستگاه UV ( اشعه ماورای بنفش) بیمارستانی اقدام به پاکسازی محیط می کنیم. این دستگاه ویروس، باکتری و میکروب ها را به وسیله جذب نور توسط خودشان غیرفعال  می نماید. به همین دلیل تمامی سلول های زنده که در معرض این اشعه قرار می گیرند صدمه دیده و نابود می شوند.

همچنین برای جلوگیری از شیوع کرونا بیشترین نواحی در معرض آلودگی مانند دستگیره های در، صندلی های سالن انتظار، رو تختی ها و کانتر صندوق پذیرش مناطقی هستند که مدام باید تعویض و یا با مایعات ضدعفونی کننده تمیز شوند. مایعات ضدعفونی کننده شامل آب-الکل طبی و آب-وایتکس می شود که روی تمامی سطوح اسپری می گردد.

مزایای استریل محیط با دستگاه استریل UV

دستگاه استریل UV تمام سطوح، فضا و حتی مایعات را ضدعفونی می کند. در چنین شرایطی که همه ما در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار داریم بهترین روش پاکسازی مراکز بهداشتی و درمانی استفاده از اشعه ماورای بنفش است. این دستگاه قابلیت زمان بندی دارد. هرشب پس از تعطیلی کلینیک و خروج تمامی افراد و کارکنان دستگاه روشن می شود و فضای داخلی پذیرش، اتاق های لیزر، اتاق های عمل و مطب پزشکان استریل می گردد. اشعه مستقیم UV برای انسان خطرناک است و هنگام روشن بودن دستگاه نباید در معرض نور آن قرار گرفت. این تکنیک برای فراهم آوردن آرامش کارکنان و مراجعه کنندگان انجام می شود.

رعایت نکات بهداشتی توسط همه افراد

در نهایت همدلی و کمک رسانی به یکدیگرباعث جلوگیری از شیوع کرونا و مانع پیشرفت روز افزون این بیماری می گردد. بدون استرس و نگرانی با رعایت تمامی نکات توصیه شده از سلامت خانواده خود و افراد جامعه محافظت می کنیم. فاصله یک و نیم متری از هر فرد را رعایت کنیم و هنگام پرداخت از کارت های عابربانک به جای پول نقد استفاده نمایید. سعی کنید کمترین تماس فیزیکی با سطوح غیرضروری داشته باشید.

, , , , ,
Share:

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *