در مورد تزریق چربی بیشتر بدانیم

 تزریق چربی یک جراحی زیبایی است که به افراد این امکان را می‏ دهد که با یک تیر دو نشان بزنند. این تکنیک در ده سال اخیر بسیار طرفدار پیدا کرده است. در این روش علاوه بر کاهش چربی‏ های اضافه در ناحیه برداشت، فرم‏ دهی، افزایش حجم و سایز به دیگر نواحی مورد نظر انجام می‏ شود.

تزریق چربی

» ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

› نتیجه تزریق چربی طولانی مدت است.

» تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

› قبل از انجام کار پزشک متخصص باید ناحیه برداشت چربی را مشخص کند که در افراد مختلف متفاوت است. چربی به صورتی برداشت می شود که زنده بماند و تخریب نشود تا توسط بافت‏ های سالم اطراف تغذیه شده و اکسیژن به آن برسد.

» مدت زمان تزریق چربی چقدر است؟

› مدت زمان انتقال چربی بستگی به ناحیه مورد نظر دارد. نتایج تزریق چربی با توجه به تجربیات پزشک متخصص متفاوت است. توصیه می ‏شود حتما قبل از انجام این کار با پزشک مشاوره کنید.تزریق یا انتقال چربی از 2 تا 3 ساعت طول می ‏کشد و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد.

» افزایش حجم و بهبود شکل سینه ها،افزایش حجم گونه ها با تزریق چربی :

› برای افزایش حجم و بهبود شکل سینه ‏ها بهتر است چربی‏ های بدن خود فرد انتقال داده شود تا طبیعی ‏تر به نظر برسد.

› اینکه بتوان با این روش چربی‏ های اضافی شکم را به باسن انتقال داد اتفاق شگفت‏ انگیزی برای هر فرد است. این کار به خوبی در تمام بدن انجام می ‏شود، اما بیشترین استفاده در صورت برای افزایش حجم گونه‏ ها، پر کردن گودی زیر چشم به کار می ‏رود. معمولا به مرور زمان بافت چربی در پوست کاهش پیدا می‏ کند و از بین می‏ رود.

» چند روز بعد از تزریق چربی می توان فعالیت روزانه خود را انجام داد؟

› 4 الی 7 روز بعد از تزریق چربی می‏ توانید  فعالیت روزانه خود را شروع کنید. مناطق برداشت احتمالا به مدت یک یا دو هفته کبود و متورم خواهد شد. در برخی موارد ممکن است طی چند ماه بعد چربی‏ ها توسط بدن جذب شوند و نیاز به ترمیم و متقارن‏ سازی باشد.

» به طور کلی روش تزریق چربی را در سه مرحله می‎توان خلاصه کرد:

ابتدا برش ‏های کوچکی در پوست ایجاد می ‏گردد و یک لوله نازک برای جمع کردن مقدار کمی چربی (مشابه با لیپوماتیک) استفاده می‏ شود. بعد از بخیه زدن برش‏ها، گن مناسبی باید پوشیده شود.
با سرنگ ‏های مخصوصی چربی ‏ها به محل مورد نظر تزریق می‏ شوند. سوزن سرنگ‏ ها بسیار ظریف است و زخمی در پوست ایجاد نمی ‏کند.
تجهیزات مدرن و ویژه ‏ای چربی را از خون و دیگر مایعات جدا می ‏کند.

» عواقب تزریق چربی توسط افراد غیر متخصص:

› در صورتی که تزریق چربی در مراکز معتبر و تحت نظر پزشک متخصص انجام نشود باعث ایجاد خون‏ریزی زیر پوستی (هماتوم)، مرگ سلول‏های چربی (نکروز چربی)، انسداد رگ‏ های خونی (آمبولی)، زخم‏ های هایپرتروفیک و عفونت می‏ شود.

,
Share:

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *