دکتر علی وفائی متولد سال 1343 هجری شمسی در شهرستان اهواز می­ باشد. ایشان پس ازکسب دیپلم علوم تجربی با معدل کل 19/56 پزشکی عمومی را در دانشگاه جندی شاپور اهواز آغاز و در سال 1368 بارتبه A به اتمام رسانیده و سپس در سال 1373 رشته تخصصی پوست و مو را در دانشگاه علوم پزشکی تهران (بیمارستان رازی) شروع کرده­ اند.
• دکتر علی وفائی در سال 1377 موفق به اخذ بورد تخصصی ناسیونال از دانشگاه علوم پزشکی تهران شده­ اند. ایشان کار خود را به عنوان متخصص پوست و مو ابتدا در شهرستان ساوه (طرح ضریب K) شروع کرده و درسال 1380 در تهران مستقر شدند.
• دکتر علی وفائی از اوایل شروع کار تخصصی خود به عنوان متخصص پوست و مو به رشته کاشت موی طبیعی علاقمند شده و تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند. ایشان پس از گذرانیدن دوره آموزش تخصصی کاشت موی طبیعی در استرالیا در سال 2005 به عضویت انجمن بین المللی کاشت مو آمریکا (ISHRS ) و انجمن متخصصین پوست کانادا (CDA) درآمده و متعاقباً کار حرفه­ ای کاشت موی طبیعی را شروع نموده و تا به­ حال متجاوز از پنج هزار مورد کاشت موی طبیعی به روش­های میکروسرجری (FUT) و روش جدید غیرجراحی (FIT) انجام داده ­اند. ایشان خدمات جانبی پیوند موی طبیعی مانند SMP و PRP را هم برای مراجعین خود انجام می­ دهند.
• دکتر علی وفائی در حد امکان و بطور مرتب در کنگره های تخصصی پوست و مو (با گرایش بیشتر به کاشت موی طبیعی) در داخل و خارج کشور شرکت نموده و سعی می­ کنند که همواره اطلاعات تخصصی به روز در مورد علم و هنرکاشت موی طبیعی داشته باشند. ایشان تا به­ حال تعداد زیادی مقاله در زمینه­ های مرتبط با پوست، مو و زیبایی و کاشت موی طبیعی در نشریات علمی و غیرعلمی کشور به چاپ رسانده­ اند و همچنین نوشتارهای متعددی از ایشان در وب سایت های گوناگون مورد استفاده قرار گرفته است.

دکتر علی وفائی مؤلف کتابی تحت عنوان “پیوند موی طبیعی” هستند که از نظر محتوی و حجم مطالب تابه­ حال چنین کتابی به زبان فارسی برای عموم مردم چاپ نشده است، لذا این کتاب در نوع خود منحصربه­ فرد است و در آن به تفصیل در مورد مو و اهمیت آن در انسان، مراقبت از مو، مسائل آرایشی مرتبط با مو، بیماری­های مو، ریزش مو و کاشت موی طبیعی در آقایان و خانم ­ها، کاشت ابرو، ریش و سبیل و پوست دارای اسکار صحبت و به سؤالات بی شمار در این زمینه پاسخ داده شده است.

√ انجمن­های تخصصی که دکتر وفائی عضو آنها می باشند :

👈انجمن متخصصین پوست ایران

• این انجمن بالاترین ارگان تصمیم گیرنده در زمینه بیماری­های پوست و مو در ایران است. نظر به حساسیت بسیار بالاى پیوند موى طبیعى و غیرقابل برگشت بودن نتایج آن در این زمینه از همه متقاضیان محترم کاشت مو دعوت می ­شود که حتما از سایت اینترنتى انجمن متخصصین پوست ایران برای حصول اطمینان از پزشک متخصص خود بازدید کنند.
www.iransocderm.com

👈انجمن متخصصین پوست کانادا (CDA)

• www.dermatology.ca

👈انجمن بین المللی جراحی ترمیم مو (ISHRS) – آمریکا

• دکتر علی وفایی عضو انجمن بین المللی جراحی ترمیم مو (ISHRS) آمریکا به شماره عضویت 49249 می­باشد. این انجمن در جهت آموزش مداوم اعضا خود تلاش نموده و از طریق برگزاری سمینارهای سالیانه و کارگاه­های آموزشی متعدد در سراسر دنیا تمامی اطلاعات به روز در زمینه هنر و تکنولوژی کاشت موی طبیعی را به اعضا انجمن انتقال می­دهد.

• آخرین کنگره سالیانه انجمن بین المللی جراحی پیوند مو ISHRS در پاییز 2017در شهر پراگ برگزار شد که دکتر وفائی در آن حضور فعال دشتند.
www.ishrs.org

👈انجمن آسیایی جراحان پیوند مو (AAHRS)

• انجمن آسیایی جراحان پیوند مو (AAHRS) یک انجمن غیرانتفاعی متشکل از پزشکان متخصص در پیوند موی طبیعی می باشد که عمدتاً در کشورهای آسیایی مشغول کار هستند. این انجمن در سال 2010 میلادی تأسیس شده است و هدف آن تداوم آموزش تخصصی پزشکان در رابطه با جراحی پیوند موی طبیعی می باشد. مقر این انجمن در شهر سئول ، کره جنوبی است. دکتر علی وفائی به عنوان یک متخصص پوست و موی فعال در زمینه پیوند موی طبیعی عضو این انجمن می باشند. کنگره سالیانه AAHRS در سئول ، کره جنوبی در اردیبهشت 1391 برگزار شد و دکتر علی وفائی در آن حضور فعال داشتند.

www.aahrs.asia

Share:

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *