روش درمانی PRP (پی آر پی)به شکل طبیعی است که از فاکتور های رشد و سلول های بنیادی بدن برای رشد مو و ترمیم پوست استفاده می شود.

• یعنی اگر به طور معمول و متوسط پلاکت طبیعی خون 200/000 عدد در میکرولیتر است، در PRP  این تعداد به 1/000/000 می رسد. این روش علاوه بر اینکه پیوند مو ها را حفظ می کند، به ضخیم تر شدن موها نیز کمک خواهد کرد.خون انسان عمدتاً از گلبول‌های قرمز (RBC)، گلبول‌های سفید (WBC) و پلاسما تشکیل شده است.

• پی آر پی (پلاسمای خون غنی شده با پلاکت)؛ پلاسمای خون است که با دو تا سه برابر پلاکت‌های بیش از حد معمول غنی شده است. این پلاسما همچنین شامل مواد دیگری نظیر پلاکت مشتق شده عامل رشد (PDGF)، عامل رشد اندوتلیال عروقی (VEGF)، عامل رشد تبدیلی (TGF) و سایر پروتئین‌های فعال زیستی ( برای بهبود زخم و رشد مو مفید است)  نیز می باشد.

روش درمانی PRP (پی آر پی)

↵ مکانیزم درمان پی آر پی (PRP)

• ابتدا نمونه‌ای از خون شخص گرفته شده و به کمک فرآیند سانتریفیوژ، فاکتورهای رشد آن جدا و برای تزریق آماده می‌شوند. سپس با نظر پزشک، بی‌حس کننده موضعی برای پوست سر مورد استفاده قرار خواهد گرفت تا در موقع تزریق PRP کمترین دردی حس نشود.

روش درمانی PRP (پی آر پی)

↵ روش PRP برای درمان ریزش موی سر

• برای درمان ریزش مو و پرپشت کردن موها استفاده از روش درمانی PRP  برای رشد فولیکول های مو می باشد که به موجب آن نواحی تاسی به مرور کمتر شده و تراکم مو افزایش می یابد.

• با استفاده از این پلاسمای خون غنی شده با پلاکت ها همراه با پروتئین های لازم برای رشد مو، فولیکول های تازه پیوند زده شده را تحریک به رشد می گرداند و مکمل بسیار موثری در کنار کاشت مو می باشد که موجب ضخیم شدن و پرپشت شدن بیشتر موها می گردد. همچنین باعث سالمتر و بزرگتر شدن فولیکول‌های کوچک شده‌ی مو می‌شود، که موهایی قوی‌تر تولید خواهند کرد.

روش درمانی PRP (پی آر پی)

↵ روش PRP برای جوانسازی پوست

• PRP با ساخت عروق خونی جدید، کلاژن و الاستین (ماده ای که به استحکام و جوانی پوست کمک می کند) همچنین مکانیسم بهبود و ترمیم پوست را  بسیار سرعت می بخشد که افزایش ضخامت پوست و الاسیته آن را در پی خواهد داشت لذا برای جوان سازی هم بسیار موثر است.

• این درمان روشی کاملا طبیعی و بی خطر بوده و در واقع تقویت کننده و تحریک کننده ی سلول های طبیعی پوست و مو می باشد. لذا برای رفع جای اسکار جراحی، آکنه، سوختگی و زخم موثر می باشد.

↵ درمان تیرگی، گودی و پف زیر چشم

• درمان تیرگی، گودی و پف زیر چشم یکی از بهترین کاربردهای PRP بوده و شاید اگر اغراق نباشد با یک بار PRP در ناحیه چشم، ترمیم، سلول سازی و بافت سازی در این ناحیه شروع شده و به طور فوق العاده ای باعث پرشدن گودی زیر چشم و از بین رفتن تیرگی و چروک های این ناحیه می گردد.

روش درمانی PRP (پی آر پی)

, , , , , ,
Share:

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *