جوش صورت

روش های درمان جوش سر سیاه

3.1
(8)

خلاصه مطالب در زمینه درمان جوش سر سیاه

» جوش سر سیاه به چه دلیل به وجود می آید؟

» روش های جلوگیری و از بین بردن جوش سر سیاه

» استفاده از محصولات حاوی رتینوئید

» استفاده ازماسک ذغال فعال و خاک رس برای جلوگیری از ایجاد جوش های سرسیاه

» مرکز پاکسازی پوست

درمان جوش سر سیاه

جوش سر سیاه به چه دلیل به وجود می آید؟

وقتی منافذ باز پوست توسط ذرات آلوده موجود در هوا، چربی (سبوم) و سلول های مرده پوست بسته می شوند باعث ایجاد جوش سر سیاه می گردد. این جوش ها در همه نواحی صورت به وجود می آیند اما در برخی نواحی مانند بینی و پیشانی بیشتر بوجود می آیند. افرادی که پوست چرب دارند بیشتر به جوش های سرسیاه مبتلا می شوند. جوش های سرسیاه به علت اینکه مواد داخل منافذ باز پوست در معرض هوای آزاد قرار می گیرند و اکسیداسیون آن ها را به رنگ سیاه تبدیل می کند.

گاهی ممکن است جوش های سر سیاه خود به خود از بین بروند و دوباره ظاهر شوند. تخلیه جوش های سرسیاه بسیار وسوسه کننده است اما این کار باعث لک شدن جای آن ها می گردد. مراقبت های زیر باعث کاهش و درمان جوش های سرسیاه می شود.

درمان جوش سر سیاه

روش های جلوگیری و از بین بردن جوش سر سیاه

شستشو روزانه به شما در جلوگیری از به وجود آمدن جوش سر سیاه کمک می کند

بهتر است با شستشوی روزانه شروع کنید. پوست صورت را با یک پاک کننده یا لایه بردار ملایم بشویید و سپس از مرطوب کننده استفاده کنید. از مرطوب کننده های حاوی SPF استفاده کنید. با توجه به حساسیت پوست خود بعضی از این درمان ها را روزانه و برخی دیگر را هفتگی انجام دهید.

مصرف محصولات حاوی سالیسیلیک اسید برای درمان انواع مختلف جوش به کار می رود. اغلب پاک کننده ها و مرطوب کننده ها در ترکیبات خود سالیسیلیک اسید دارند. این محصولات باعث خشکی پوست می شوند بنابراین بهتر است فقط یک یا دو بار در هفته استفاده شوند.

استفاده از محصولات حاوی رتینوئید

استفاده از محصولات حاوی رتینوئید در هنگام خواب شبانه باعث بهبود جوش های سرسیاه می شود. اما به علت اینکه ممکن است برای پوست التهاب و قرمزی ایجاد کند بهتر است دو یا سه شب در هفته از آن استفاده کرد. این ماده از مشتقات ویتامین آ می باشد. رتینوئیدهای موضعی اولین روش برای معالجه و جلوگیری از جوش های سر سیاه است. رتینوئیدها منافذ باز پوست را قبل از ایجاد جوش های سرسیاه مسدود می کنند. در نتیجه به عنوان یک راهکار پیشگیری و درمان به کار می رود. رتینوئیدها باید در شب استفاده شوند به این علت که میزان حساسیت پوست به اشعه UV را افزایش می دهد و باعث سوختگی پوست می گردد. در هنگام بارداری نباید از این محصولات استفاده کرد.

این ماده از مشتقات ویتامین آ می باشد. رتینوئیدهای موضعی اولین روش برای معالجه و جلوگیری از جوش های سر سیاه است. رتینوئیدها منافذ باز پوست را قبل از ایجاد جوش های سرسیاه مسدود می کنند. در نتیجه به عنوان یک راهکار پیشگیری و درمان به کار می رود. رتینوئیدها باید در شب استفاده شوند به این علت که میزان حساسیت پوست به اشعه UV را افزایش می دهد و باعث سوختگی پوست می گردد. در هنگام بارداری نباید از این محصولات استفاده کرد.

استفاده ازماسک زغال فعال و خاک رس برای جلوگیری از ایجاد جوش های سرسیاه

ماسک زغال فعال و خاک رس برای جلوگیری از ایجاد جوش های سرسیاه و کاهش تجمع چربی ها در منافذ باز پوست بسیار مناسب هستند. اما باید توجه کنید که استفاده بی رویه از این ماسک ها باعث خشکی و ترک خوردن پوست می گردد. نهایتا یک بار در هفته از ماسک استفاده کنید.

برای جلوگیری از جوش سر سیاه با آرایش به رختخواب نروید!!

با آرایش به رختخواب نروید. با این حال که بعد از یک روز طولانی سخت ترین کار پاک کردن آرایش قبل از خواب است اما وجود آرایش در طول شب موجب بسته شدن منافذ پوست و بیشتر شدن جوش های سرسیاه می گردد. همچنین باقی ماندن آرایش باعث تولید کیسه های چربی کوچک در زیر چشم ها می شود.

درمان جوش های سر سیاه به روش پزشکی

بهترین راهکار پزشکی پاکسازی عمقی پوست و درمان جوش های سرسیاه روش پیلینگ کربن و دستگاه فیس آپ می باشد. این دو روش با لایه برداری سطحی پوست سلول های مرده را از بین می برند و منافذ باز پوست پاکسازی می شوند.

مرکز پاکسازی پوست

کلینیک پوست و مو آتریسا با ارائه بهترین خدمات زیبایی و درمان پوست تحت نظر پزشکان متخصص این امکان را برای شما فراهم می کند که در یک بازه 6 تا 12 هفته این مشکل پوستی خود را برطرف کنید.

به طور کلی برای درمان انواع جوش ها باید صبور باشید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

با انتخاب ستاره ها به مطلب امتیاز دهید!

میانگین رضایت کاربران 3.1 / 5. تعداد رای: 8

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا