صعود بانوان آتریسا به قله دماوند

صعود بانوان آتریسا
  • صعود بانوان آتریسا به قله دماوند

    تفاوت جسمانی بین زنان و مردان هیچ محدودیتی در راستای موفقیت بانوان در زمینه ورزش‏ های سخت مانند کوهنوردی ایجاد نمی‏ کند. هم اکنون بانوان کوهنورد در لیست بزرگترین کوهنوردان جهان قرار دارند. همچنین رهبری تیم ‏های متعدد به عهده آن‏ها می‏ باشد. دنیای کوهنوردی با دیگر ورزش ‏ها کمی متفاوت است. کوه نه تنها فرد را به ورزشکاری قدرتمند تبدیل می‏ کند بلکه از او انسانی فوق ‏العاده و صبور می‏ سازد.

  • کوهنوردی بر روی جسم و روان انسان تاثیری عمیق و ژرف می‌نهد. تنها ورزشی که سکوی مدال ندارد بلکه به راستی بر بلندای قله خواهید ایستاد. این رشته برخلاف بسیاری از ورزش‏ها گستردگی و تنوع زیادی دارد. کوهنوردی از یک کوهپیمایی ساده و غیرحرفه‏ ای شروع می‏ شود و به اورست نوردی می ‏رسد. کوهنوردی زنان در ایران به سال‏های دوری برمی‏ گردد. عوامل متعددی برای محدود شدن بانوان در این ورزش وجود دارد اما باید به این نکات توجه کرد که فیزیک اندام بدن خانم‏ها کاملا قابلیت تطبیق با شرایط کوهنوردی و مسیرهای صعب العبور را دارد.
  • آتریسا حامی ورزش بانوان:

    مجموعه کلینیک‏های آتریسا همواره برای سلامتی و زیبایی زنان سرزمین خود کوشش می‏ نماید. آتریسا با کسب افتخارات روز افزون این بار قله دماوند را فتح کرد. حمایت از ورزش و سلامت بانوان رسالتی است که بر دوش همه ماست و موانعی که بر سر راه آن‏ها قرار می‏ گیرد را برطرف بسازیم.