هایفوتراپی چیست وچه کاربردهایی دارد؟

√ خلاصه مطالب در زمینه هایفوتراپی

» هایفوتراپی چیست؟

» هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب نیست؟

» عملکرد هایفو چگونه است؟

» مزایا و کاربردهای هایفوتراپی

»آیا هایفوتراپی درد دارد؟

» طول درمان و ماندگاری هایفو چقدر است؟

 هایفوتراپی چیست؟

» هایفوتراپی چیست؟

هایفو مخفف امواج اولتراسوند با شدت و تمرکز بالا می باشد. هایفو یک روش نسبتا جدید برای سفت کردن پوست است که غیرتهاجمی و بدون درد انجام می شود. با استفاده از انرژی اولتراسوند تولید کلاژن در پوست تحریک می شود و موجب محکم تر شدن آن می گردد. هایفو بیشتر به دلیل کاربرد آن در معالجه تومورها شناخته شده است. تقریبا 11 سال است که در موارد زیبایی نیز به کار می رود.

هایفوتراپی مورد تایید سازمان غذا و داروی امریکا FDA می باشد. با این روش چین و چروک های صورت، گردن و ناحیه دکلته بهبود می یابد. تاکنون افراد زیادی از هایفو بهره مند شده اند و ریسک و خطر آن به ندرت گزارش شده است. بدون هیچگونه جراحی می توان طی چند ماه به نتیجه دلخواه رسید. هایفوتراپی باید برای لیفت و جوانسازی پوست به کار گرفته شود.

» هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب نیست؟

استفاده از آن برای فرم دهی اندام قابل قبول نیست. هایفو برای افرادی که پوستی بسیار افتاده و پف کرده دارند تاثیر زیادی نمی گذارد.

افرادی که دچار عفونت، جوش فعال و زخم در پوست صورت هستند نمی توانند از این روش استفاده کنند. همچنین وجود هرگونه فلز در ناحیه درمان ممنوعیت استفاده از امواج اولتراسوند را دارد.

» عملکرد هایفو چگونه است؟

امواج اولتراسوند با انرژی متمرکز دقیقا لایه زیرین سطح پوست را هدف قرار می دهند. این انرژی باعث گرم شدن سریع بافت می شود. هنگامی که سلول های پوست به دمای مورد نظر رسیدند، آسیب سلولی را تجربه می کنند. این آسیب برخلاف اینکه خطر داشته باشد منجر به تحریک سلول ها برای کلاژن سازی می گردد.

کلاژن پروتئینی است که ساختار پوست را تشکیل می دهد. از آنجایی که امواج اولتراسوند با فرکانس بالا تنها بافت زیر پوست را تحت تاثیر قرار می دهد هیچ مشکلی برای سلول های مجاور ایجاد نمی کند.

» استفاده از لیزر قبل از هایفوتراپی

کسانی که بیش از حد دچار شل شدن پوست شده اند قبل از هایفو بهتر است از روش های لیزر درمانی استفاده کنند. سپس با چند جلسه هایفو به نتیجه دلخواه خود خواهند رسید.

» مزایا و کاربردهای هایفوتراپی

کاهش چین و چروک ها، سفت کردن پوست، بالا بردن ابروها و پلک ها، بهبود قابلیت ارتجاعی، صاف و نرم شدن پوست.

»آیا هایفوتراپی درد دارد؟

هنگام انجام کار هایفو، فرد احساسی مشابه جرقه های کوچک و گرما دارد. این احساس به هیچ وجه دردناک و غیرقابل تحمل نمی باشد. اگر نگران درد هستید قبل از شروع درمان از بی حسی موضعی استفاده کنید. سپس از ژل اولتراسوند برای ناحیه درمان استفاده می شود. دستگاه هایفو دقیقا بر روی پوست قرار می گیرد.

» هر جلسه درمانی چقدر زمان می برد؟

مدت زمان جلسه درمانی بین 30 تا 90 دقیقه است. پس از پایان کار پزشک در صورت نیاز جلسات بعدی شما را مشخص می کند.

بلافاصله بعد از هایفوتراپی می توانید به فعالیت های روزانه خود بپردازید. معمولا عوارض جانبی کمتر از یک هفته از بین خواهند رفت. در غیر این صورت حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

» مقایسه روش هایفو با جراحی لیفت پوست

هایفو نسبت به جراحی لیفت پوست روش ایمن تری محسوب می شود. زیرا بدون هیچ بیهوشی، زخم و دوره نقاهتی نتیجه مناسبی به همراه دارد. از نظر هزینه نیز از جراحی ارزان تر است.اما ممکن است هایفو برای همه روش درمانی مناسبی نباشد. افراد بالای 30 سال می توانند هایفوتراپی انجام دهند.

» طول درمان و ماندگاری هایفوتراپی چقدر است؟

اکثر افراد اثرگذاری کامل را در طول سه ماه مشاهده خواهند کرد. این روش را بهتر است یک یا دو بار در سال انجام دهید.

,
Share:

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *