پوست و زیبایی

تاثیر آب و هوا بر روی ژل و بوتاکس

5
(5)

یکی از مسائلی که ممکن است بعد از تزریق ژل و بوتاکس با آن مواجه شویم این است که آیا شرایط آب و هوایی برآن تاثیر گذار است یا خیر در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت.

تاثیر آب و هوا بر روی ژل و بوتاکس

آیا آب و هوا بر روی ژل و بوتاکس تاثیرگذار است؟ تغییرات آب و هوا بر روی فاکتورهای مختلفی تاثیرگذار است. سرما باعث یخ زدگی ژل و گرما باعث حرکت بوتاکس در زیر پوست می شود. شاید پیش خود فکر کنید که آیا منطقه آب و هوایی که در آن زندگی می کنید تاثیر این روش های زیبایی را کاهش دهد و به نتیجه مطلوب و دلخواه نرسید.

موضوع تاثیر آب و هوا روی ژل و بوتاکس نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه کرد. زیرا هیچ کدام از ما نمی خواهیم که بر اثر سرما فیلر زیر پوستمان سفت شود و یخ بزند یا گرما باعث جابجا شدن محل بوتاکس در زیر پوست گردد. شاید شدت تاثیرگذاری آب و هوا به این اندازه نباشد اما باید همه جوانب را در نظر گرفت. وقتی دما بر روی ماده ای که خارج از بدن است تاثیرگذار می باشد چطور ممکن است نسبت به دمای داخل بدن واکنشی نشان ندهد؟

تاثیر آب و هوا روی پروتز سینه

برای مثال می توان به تاثیر تغییرات آب و هوایی بر روی پروتز سینه هم اشاره کرد. با این حال بعد از سال ها ثابت شده است بعد از قرار گرفتن پروتزها در داخل بدن دیگر گرما و سرما مشکلی برای آن ها ایجاد نمی کند.

تاثیر سرما روی ژل و بوتاکس

بدن انسان مانند یک عایق دمایی عمل می کند و همواره مواد تزریق شده در پوست مانند ژل و بوتاکس در دمای تعادل قرار می گیرند. در هوای سرد بدن با واکنش نشان دادن و لرزش، سعی می کند که به ایجاد دمای متعادل کمک کند و هنگام گرما با تعریق به ایجاد این تعادل کمک می کند. در نتیجه با این کار اجازه نمی دهد که تغییرات آب و هوایی به عمق پوست نفوذ کند و مواد ژل و بوتاکس را تحت تاثیر قرار دهد.

نه تنها سردی هوا در زمستان بر روی ژل و بوتاکس تزریق شده اثر منفی ندارد بلکه بلافاصله پس از تزریق پزشک توصیه می کند که از کمپرس یخ بر روی ناحیه مورد نظر استفاده شود تا احتمال کبودی و درد کاهش یابد. اما بهتر است در صورت امکان تا 24 ساعت هیچ گرما و سرمای شدیدی به این نواحی وارد نشود.

آب و هوا بر روی ژل و بوتاکس

تاثیر گرما روی ژل و بوتاکس

اما گرمای هوا و تابش نور مستقیم در چله تابستان برخلاف سرما اثر مخربی دارد. گرما می تواند کبودی و تورم ناحیه تزریق را تشدید کند. همچنین اگر این گرما مدت زمان زیادی پوست شما را تحت تاثیر قرار دهد موجب از بین رفتن حجم ژل و یا حرکت بوتاکس در زیر پوست می گردد که بسیار خطرناک است. باید دقت کرد که این شرایط برای 24 ساعت اول بعد از تزریق می باشد و بعد از آن گرما و سرما مشکلی برای نواحی تزریق شده ایجاد نخواهند کرد. البته در مورد تزریق بوتاکس بهتر است این رعایت دما تا سه چهار روز بعد نیز ادامه داشته باشد.

در نهایت با رعایت دقیق مراقبت های اولیه تغییرات فصول و آب و هوا هیچ تاثیری بر ماندگاری و از بین رفتن ژل و بوتاکس در زیر پوست نخواهد داشت.

تاثیر ارتفاع بر روی تزریق ژل و بوتاکس

برخلاف تغییرات آب و هوایی ممکن است ارتفاع بر روی فیلر تزریق شده تاثیر منفی بگذارد. اما منظور ارتفاعی که هواپیمای مسافربری دارد نیست. ممکن است بعضی پزشکان به مراجعین خود توصیه کنند که تا 24 ساعت بعد از تزریق پروازی نداشته باشند. اگرچه که این ارتفاع تاثیر خاصی روی تزریق ژل و بوتاکس ندارد اما پزشک می خواهد که شما استراحت کنید و عوارض جانبی پیش نیاید.

در این فیلم کوتاه توضیحاتی در مورد تاثیر آب و هوا بر روی ژل و بوتاکس مشاهده خواهید کرد:

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

با انتخاب ستاره ها به مطلب امتیاز دهید!

میانگین رضایت کاربران 5 / 5. تعداد رای: 5

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا