کاشت ابرو

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟ (مطالب مهم و مفید کاشت)

نکات مهم در زمینه کاشت ابرو

4.5
(95)

آیا قصد دارید کاشت ابرو انجام دهید؟ علاقه مند هستید در مورد آن اطلاعات بیشتر و مفیدی کسب کنید؟ ما در این مقاله به طور کامل به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

اهمیت نحوه کاشت ابرو

کاشت ابرو یک روش بسیار ظریف و هنرمندانه است که در آن ابرو به ‏طور خاص برای هر فردی طراحی می ‏گردد. از طرفی زاویه رویش مو در ابرو بسیار مهم است و با زاویه رویش مو در سر خیلی تفاوت دارد. در هر نقطه از ابرو زاویه رویش هم نسبت به سطح پوست و هم نسبت به مکان قرارگیری آن متفاوت می‏ باشد. خواب و جهت کاشت ابرو باید کاملا رعایت شود تا پس از بلند شدن و رشد ابروها بصورت نامنظم و عمود بر روی پوست قرار نگیرد. زاویه و جهت رویش موها در ناحیه ابرو به سه بخش مختلف تاج، تنه و دم تقسیم می شود. به همین دلیل این عمل به دقت و تجربه بالایی نیاز دارد.

کاشت ابرو

مزایای کاشت ابرو

کاشت ابروی طبیعی، رضایتمندی فرد را به بهترین شکل ممکن تأمین می‏ کند و در زمان و هزینه صرفه‏ جویی می ‏کند. از همه مهم‏تر اعتماد به نفس شخص و آرامش خاطر وی به دلیل رضایت از چهره خویش افزایش می ‏یابد.

کاشت ابروی طبیعی برای چه کسانی مناسب است؟

کاشت ابروی طبیعی روشی بی‏ خطر و مطمئن برای کسانی می‏ باشد که به دلایل مختلف ابروهایشان از بین رفته و یا آسیب دیده‏ است، مانند افرادی که دارای اسکار یا شکستگی هستند، یا مدل ابروهای طبیعی ‏شان متناسب و ایده‏ آل نبوده کاندید خوبی برای این عمل می‏ باشند.

کاشت ابرو یک راهکار مؤثر برای جایگزینی ابرو یا اصلاح بخش‌های کوچک از موهای از بین رفته است که به خاطر برداشتن بیش از حد موی ابرو، اثرات ناشی از زخم‌ها، یا مسائل ژنتیک در افراد مشاهده می‌شود. برای کاشت ابروی طبیعی از همان تکنیک‌های مشابه کاشت مو استفاده می‌شود.

کاشت ابرو

توصیه به افرادی که قبلا از روش های دیگر استفاده کرده اند

کسانی که قبلا از روش هایی مانند تاتو، هاشور، میکروپیگمنتیشن و … استفاده کرده اند؛ می توانند در زمان کاشت، کادر ابروها را به شکلی انتخاب کنند که تمام ناحیه زیرین را بپوشاند.

بهتر است چه زمانی برای پاک کردن تاتوی ابروی خود اقدام کنیم؟

در صورتی که مدل تاتوی ابروی خود را نمی پسندید و مایل به تغییر فرم آن هستید توصیه می کنیم ابتدا کاشت ابرو را انجام دهید و سپس برای روش های پاک کردن تاتو اقدام نمایید. زیرا روش های لیزری و یا لایه برداری جهت ریموو ابرو به پوست این ناحیه آسیب می رسانند و مدت زمان بهبود آن چند ماه طول می کشد و باید چندین جلسه متوالی انجام شود در نتیجه عمل کاشت ابرو ناخواسته به تعویق می افتد.

تفاوت کاشت ابرو در خانم ها و آقایان

کاشت ابرو هم برای خانم ها و هم برای آقایان انجام می شود. نکته که اهمیت دارد این است که در کاشت ابروی خانم ها کادر صاف و خط دار برای زیبایی چهره مدنظر است اما برای آقایان با کمی ضخامت، پراکندگی و نامنظم کاشت انجام می شود تا حالت طبیعی و چهره مردانه حفظ شود.

سن مناسب

معمولا کاشت ابرو برای افراد بین 18 تا 25 سال انجام نمی شود مگر در موارد خاصی که فرد با تایید پزشک نیاز به انجام آن داشته باشد.

مراحل کاشت ابرو

کاشت ابرو با استفاده از موی طبیعی خود شخص و با ظاهری کاملا طبیعی انجام می‏ گیرد. الگوی کاشت ابروی طبیعی با توجه به سلیقه و نظر فرد و همچنین فرم صورت و سن وی توسط پزشک متخصص پوست تعیین می‏ شود، و پس از آن مراحل عمل تحت بی‏ حسی موضعی و بدون ناراحتی انجام می ‏شود. در این لینک می توانید با فرم صورت خود و کادر ابروی متناسب با آن آشنا شوید.

کاشت ابروی طبیعی

روش کاشت ابرو

در کلینیک آتریسا کاشت ابرو به روش FUT انجام می گردد. در این روش یک نوار باریک از بانک موی فرد (پشت سر) برداشته می‏ شود و به واسطه این برش پشت سر بخیه می خورد. بعد از مراحل جداسازی و کات زدن، موها در ناحیه کادر ابرو کاشته می شوند. پس از دو هفته بخیه کشیده می شود و جای آن کاملا بهبود می یابد.

نحوه استفاده از بانک کاشت ابرو

از آنجایی که موهای مورد نیاز برای کاشت ابرو از ناحیه سر گرفته می‌شوند، یک شکاف کوچک در سر ایجاد می‌شود تا به این ترتیب بتوان یک بخش کوچک از موهای سر را از قسمت عقب برداشته و سپس این موها را در زیر میکروسکوپ به پیازهای موی مجزا تفکیک کرد. باید توجه داشت که پیازهای مو به صورت تک تک در قسمت ابرو کاشته می‌شوند تا به این ترتیب بتوان یک ظاهر کاملاً طبیعی برای ابرو ایجاد کرد.

میزان زمان برداشت فولیکول

حدوداً یک چهارم زمان عمل برای برداشت فولیکول ‏های مو صرف می‏ شود.

تعداد گرافت ‏ها

تعداد گرافت ‏های برداشت‏ شده بسته به مدل و تراکم ابرو برای هر فرد متفاوت است معمولاً 1000 الی 1300 ریشه‏ مو برای هردو ابرو برداشته می‏ شود.

اهمیت نحوه ایجاد شکاف محل قرار دادن موها

به‌وسیله سوزن مخصوص، صدها شکاف خیلی کوچک با دقت فراوان در ناحیه ابرو ایجاد می ‏شود. قطر این منافذ باید خیلی کوچک انتخاب شود، اگر منافذ بزرگ باشد، خروجی موهای ابرو حالت ضخیم و غیرطبیعی پیدا می‏ کند. محل قرار دادن موهای کاشته‏ شده باید خیلی نزدیک بهم و بسیار پرتراکم باشد به‏ طوری که پوست زیر موهای ابرو دیده نشود.در این جلسه درمانی معمولاً بین 300 تا 500 پیوند به هر یک از ابروها زده می‌شود.

کاشت ابروی طبیعی

مدت زمان عمل

کاشت ابرو یک عمل سرپایی بوده که با بی‏‏ حسی موضعی و در یک جلسه انجام می ‏‏شود و در نتیجه نیازی به بستری ‏شدن ندارد. زمان لازم برای این کار معمولاً 5 الی 6 ساعت است. متقاضی به راحتی می‏ تواند مدل ابروی دلخواه خود را طراحی کند و این عمل  بر اساس آن طرح انجام می‏ گیرد. تمام تلاش ما این است که آسایش و آرامش مراجعه کننده در این مدت زمانی حفظ شود و پذیرایی کامل (صبحانه، ناهار و میان وعده) در محیط اتاق VIP انجام می شود.

ریزش ابرو بعد از کاشت

ریزش موهای کاشته‏ شده طبیعی است زیرا مانند کاشت مو در ناحیه سر، گرافت‏ های مو در ناحیه ‏ی ابرو، طی چند هفته بعد از کاشت شروع به ریزش می‏ کنند.

مشابه کاشت مو، اکثر موی کاشته شده در ابرو در ادامه در طول یک دوره تلوژن می‌ریزد و سپس رشد آن پس از گذشت حدود ۳ تا ۴ ماه به حالت عادی باز می ‏گردد. پس از ۶ ماه ۵۰ تا ۶۰ درصد نتایج نهایی حاصل از کاشت ابرو قابل مشاهده است و نتایج کامل این درمان معمولاً در حدود ۹ تا ۱۲ ماه ایجاد می‌شود.

ترمیم کاشت ابرو

نیاز به ترمیم ابروی شما بعد از گذشت 6 الی 9 ماه مشخص می شود. زیرا موهای کاشته شده از مناطقی به جز ابرو برداشته شده و قدرت رشد موها به دلیل جا به جایی کاهش یافته و نتیجه بعد از گذشت این زمان مشخص می شود. معمولا توصیه ما بر این است که در این زمان ابروهای کاشته شده را توسط روش هایی مثل مزوتراپی تقویت کنیم تا نیاز به ترمیم پیش نیاید. مزوتراپی از سه هفته بعد از کاشت ابرو شروع می شود و بصورت هفتگی در 4 جلسه انجام می گردد.

توصیه های بعد از کاشت ابرو

 • تماس مستقیم دست با ابروهای کاشته ‏شده در چند روز اول پس از جراحی ممنوع است.
 • نواحی اطراف ابرو و چشم با آب مستقیم شسته نشود.
 • به مدت یک هفته آرایش در این نواحی انجام نگیرد.
 • پس از کاشت ابروی طبیعی از پماد آنتی‏ بیوتیک برای محافظت در مقابل عفونت استفاده ‏شود.
 • شست‏ وشوی معمولی صورت، یک هفته بعد از کاشت امکان پذیر می باشد.
 • ابروهای کاشته شده را می‏ توان رنگ کرد و هیچ مشکلی از این نظر وجود ندارد.
 • موی استفاده شده در کاشت ابرو از بانک موی سر فرد تهیه می ‏شود و با در نظر گرفتن این نکته که موی ابرو دائما در حال رشد نیست و برعکس موی سر، بعد از زمان کوتاهی رشدش متوقف می ‏گردد باید مرتبا توسط فرد کوتاه و تمیز شود.

عوارض بعد از کاشت ابرو :

 • عمل جراحی کاشت ابرو یک عمل جراحی محدود است و به همین خاطر عوارض آن بسیار کم و ناچیز است. اگر این عمل تحت نظر متخصص پوست و مو انجام شود، مشکل خاصی بوجود نمی‏ آید.
 • در صورتی که این کار توسط افراد نا آگاه و غیرمتخصص انجام گیرد، امکان ایجاد عفونت در محل یا جهت و خواب نامناسب رویش موهای کاشته‏ شده وجود دارد. در صورت بروز این مشکلات ترمیم ابروها بسیار مشکل می ‏باشد. در نتیجه اکیداً توصیه می ‏شود که در انتخاب متخصص پوست و موی خود نهایت دقت و وسواس را داشته باشید.
 • در کاشت ابرو تزریق ماده بی حسی تا حدودی دردناک است، زیرا ناحیه اطراف چشم بسیار حساس است.
 • واکنش بدن افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است. در بعضی موارد ممکن است هیچ گونه ورم و کبودی پیش نیاید. در صورتی که این حالت ایجاد شود ورم اطراف چشم‌ها که به نسبت زودگذر است و معمولاً به سرعت با گذشت یک شب از عمل جراحی از بین می‌رود.
 • پس از عمل کاشت ابرو طبیعی، ناحیه ابرو ممکن است دچار کبودی، التهاب، یا ورم شود، اما همواره امکان مشاهده سایر عوارض محدود نیز در ارتباط با این عمل جراحی وجود دارد.
کاشت ابرو

کاشت ابروی موفق

آنچه در یک کاشت ابروی موفق و حرفه ‏ای حائز اهمیت است، تراکم بالا و نحوه‏ خواب مناسب موهای کاشته شده می‏ باشد.

مزایای کاشت ابرو در کلینیک آتریسا

ویژگی های اصلی یک مرکز معتبر برای کاشت ابرو داشتن نمونه کارهای زیاد و تیم حرفه ای و شناخته شده آن می باشد. کلینیک آتریسا با سربلندی و افتخار از این ویژگی ها نیز عبور کرده و با پشتیبانی و پیگیری مراجعه کنندگان عزیز حتی ماه ها پس از کاشت ابرو سعی بر ارائه با کیفیت ترین خدمات در این زمینه را دارد.

از دیگر مزایای کاشت ابرو در آتریسا می توانیم به تضمینی بودن آن اشاره کنیم. قبل از تصمیم گیری و اقدام به انجام این عمل کارشناسان حرفه ای ما به شما مشاوره می دهند و تمامی موارد و نکات لازم را به شما توضیح می دهند. روزانه در شعب مختلف ما، تیم های حرفه ای در اتاق عمل ها مشغول به انجام عمل کاشت هستند بنابراین می توانید با رعایت پروتکل ها به داخل اتاق عمل ها تشریف ببرید و از نزدیک کیفیت و نحوه کاشت را مشاهده نمایید. همچنین مراجعه کنندگان عزیزی که کاشت ابرو انجام داده اند را ببینید و با آن ها صحبت کنید تا با آگاهی کامل بهترین تصمیم را بگیرید.

ما در آتریسا با بیش از 200 نمونه کاشت ابرو سعی بر این داریم که عمل کاشت ابرو را برای مراجعه کنندگان تبدیل به بهترین تجربه آن ها از یک روش زیبایی تبدیل کنیم.

فیلم توضیح مشاور در مورد کاشت ابرو :

نمونه کار کاشت ابرو

کاشت ابرو

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

با انتخاب ستاره ها به مطلب امتیاز دهید!

میانگین رضایت کاربران 4.5 / 5. تعداد رای: 95

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید!

4 پرسش و پاسخ

 1. سلام خسته نباشید، سوالی داشتم ، از آنجایی ک از موی سر برای کاشت ابرو استفاده میشه در نتیجه رشد موهای کاشته در محل ابرو متوقف نمیشه و مدام نیاز ب کات کردن و کوتاه کردن داره، آیا میشه از موی نواحی دیگر بدن مثل موی خط عمودی شکم ک رشد اون همانند موی سر متوقف نشدنی نیست ، برای کاشت ابرو استفاده کرد؟

  1. سلام وقت بخیر

   خیر نمیشه استفاده کرد فقط از موی پشت سر استفاده میشه به خاطر ضخامت و سفید شدن و…

   1. بنده موهای بدنم مثلا موی روی سینه‌ام بسیار پرپشت و و ضخیم هست ، حتی طولش ب ۵cm هم میرسه، میشه برای کاشت ابرو ازش استفاده کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا