کاشت ابرو

کاشت ابرو و هر آنچه که در مورد آن باید بدانید

خلاصه مطالب در زمینه کاشت ابرو :

» کاشت ابرو

» کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

» مراحل کاشت ابرو

» مدت زمان کاشت ابرو

» عوارض بعد از کاشت ابرو

» توصیه های بعد از کاشت ابرو

» ریزش ابرو بعد از کاشت

» آیا کاشت ابرو نیاز به ترمیم دارد؟

» کاشت ابروی موفق

کاشت ابرو

کاشت ابرو :

• کاشت ابرو یک روش بسیار ظریف و هنری است که در آن ابرو به­ طور خاص برای هر فردی طراحی می­ گردد. از طرفی زاویه رویش مو در ابرو بسیار مهم است و با زاویه رویش مو در سر خیلی تفاوت دارد. در هر نقطه از ابرو زاویه رویش هم نسبت به سطح پوست و هم نسبت به مکان قرارگیری آن متفاوت می ­باشد.

• کاشت ابروی طبیعی، رضایتمندی فرد را به بهترین شکل ممکن تأمین می‏ کند و در زمان و هزینه صرفه‏ جویی می ‏کند. از همه مهم‏تر اعتماد به نفس شخص و آرامش خاطر وی به دلیل رضایت از چهره خویش افزایش می ‏یابد.

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

• کاشت ابروی طبیعی روشی بی‏ خطر و مطمئن برای کسانی می‏ باشد که به دلایل مختلف ابروهایشان از بین رفته و یا آسیب دیده‏ است .

• کاشت ابرو یک راهکار مؤثر برای جایگزینی ابرو یا اصلاح بخش‌های کوچک از موهای از بین رفته است که به خاطر برداشتن بیش از حد موی ابرو، اثرات ناشی از زخم‌ها، یا مسائل ژنتیک در افراد مشاهده می‌شود.برای کاشت ابروی طبیعی از تکنیک‌های مشابه کاشت مو استفاده می‌شود،

• افرادی که مدل ابروهای طبیعی ‏شان متناسب و ایده‏ آل نبوده و همچنین اشخاصی که در ناحیه ابرو دارای اسکار یا شکستگی هستند، کاندید خوبی برای این عمل می‏ باشند.

مراحل کاشت ابرو

• کاشت ابرو با استفاده از موی طبیعی خود شخص و با ظاهری کاملا طبیعی انجام می­ گیرد. الگوی کاشت ابروی طبیعی با توجه به سلیقه و نظر فرد و همچنین فرم صورت و سن وی توسط پزشک متخصص پوست تعیین می­ شود، و پس از آن مراحل عمل تحت بی­ حسی موضعی و بدون ناراحتی انجام می ­شود.

بانک کاشت ابرو

• از آنجایی که موهای مورد نیاز برای کاشت ابرو از ناحیه سر گرفته می‌شوند، یک شکاف کوچک در سر ایجاد می‌شود تا به این ترتیب بتوان یک بخش کوچک از موهای سر را از قسمت عقب برداشته و سپس این موها را در زیر میکروسکوپ به پیازهای موی مجزا تفکیک کرد. باید توجه داشت که پیازهای مو به صورت تک تک در قسمت ابرو کاشته می‌شوند تا به این ترتیب بتوان یک ظاهر کاملاً طبیعی برای ابرو ایجاد کرد.

• حدوداً یک چهارم زمان عمل برای برداشت فولیکول ‏های مو صرف می‏ شود.

• تعداد گرافت ‏های برداشت‏ شده بسته به مدل و تراکم ابرو برای هر فرد متفاوت است معمولاً 900 الی 1200 ریشه‏ مو برای هردو ابرو برداشته می‏ شود. سپس به‌وسیله سوزن مخصوص، صدها شکاف خیلی کوچک با دقت فراوان در ناحیه ابرو ایجاد می ‏شود. قطر این منافذ باید خیلی کوچک انتخاب شود، اگر منافذ بزرگ باشد، خروجی موهای ابرو حالت ضخیم و غیرطبیعی پیدا می‏ کند. محل قرار دادن موهای کاشته‏ شده باید خیلی نزدیک بهم و بسیار پرتراکم باشد به‏ طوری که پوست زیر موهای ابرو دیده نشود.در این جلسه درمانی معمولاً بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ پیوند به هر یک از ابروها زده می‌شود.

• مشابه کاشت مو، اکثر موی کاشته شده در ابرو در ادامه در طول یک دوره تلوژن می‌ریزد و سپس رشد آن پس از گذشت حدود ۳ تا ۴ ماه به حالت عادی باز می­ گردد. پس از ۶ ماه ۵۰ تا ۶۰ درصد نتایج نهایی حاصل از کاشت ابرو قابل مشاهده است و نتایج کامل این درمان معمولاً در حدود ۹ تا ۱۲ ماه ایجاد می‌شود.

مدت زمان کاشت ابرو

• کاشت ابرو یک عمل سرپایی بوده که با بی‏ حسی موضعی و در یک جلسه انجام می‏ شود و در نتیجه نیازی به بستری ‏شدن ندارد. زمان لازم برای این کار معمولاً 4 الی 5 ساعت است. متقاضی به راحتی می‏ تواند مدل ابروی دلخواه خود را طراحی کند و این عمل  بر اساس آن طرح انجام می‏ گیرد.

عوارض بعد از کاشت ابرو :

عمل جراحی کاشت ابرو یک عمل جراحی محدود است و به همین خاطر عوارض آن بسیار کم و ناچیز است. اگر کاشت ابرو تحت نظر متخصص پوست و مو انجام شود، مشکل خاصی بوجود نمی‏ آید.

در صورتی که این کار توسط افراد نا آگاه و غیرمتخصص انجام گیرد، امکان ایجاد عفونت در محل یا جهت و خواب نامناسب رویش موهای کاشته‏ شده وجود دارد. در صورت بروز این مشکلات ترمیم ابروها بسیار مشکل می ‏باشد. در نتیجه اکیداً توصیه می ‏شود که در انتخاب متخصص پوست و موی خود نهایت دقت و وسواس را داشته باشید.

در کاشت ابرو تزریق ماده بی حسی تا حدودی دردناک است، زیرا ناحیه اطراف چشم بسیار حساس است.

ورم اطراف چشم‌ها که به نسبت زودگذر است و معمولاً به سرعت با گذشت یک شب از عمل جراحی از بین می‌رود.

پس از عمل کاشت ابرو طبیعی، ناحیه ابرو ممکن است دچار کبودی، التهاب، یا ورم شود، اما همواره امکان مشاهده سایر عوارض کاشت ابرو محدود نیز در ارتباط با این عمل جراحی وجود دارد.

کاشت ابرو

توصیه های بعد از کاشت ابرو

تماس مستقیم دست با ابروهای کاشته ‏شده در چند روز اول پس از جراحی ممنوع است.
نواحی اطراف ابرو و چشم با آب مستقیم شسته نشود.
به مدت یک هفته آرایش در این نواحی انجام نگیرد.
پس از کاشت ابروی طبیعی از پماد آنتی‏ بیوتیک برای محافظت در مقابل عفونت استفاده ‏شود.
• شست‏ وشوی معمولی صورت، یک هفته بعد از کاشت امکان پذیر می باشد..
ابروهای کاشته شده را می‏ توان رنگ کرد و هیچ مشکلی از این نظر وجود ندارد.
موی استفاده شده در کاشت ابرو از بانک موی سر فرد تهیه می­ شود و با در نظر گرفتن این نکته که موی ابرو دائما در حال رشد نیست و برعکس موی سر، بعد از زمان کوتاهی رشدش متوقف می­ گردد باید مرتبا توسط فرد کوتاه و تمیز شود.

ریزش ابرو بعد از کاشت

ریزش موهای کاشته‏ شده طبیعی است زیرا مانند کاشت مو در ناحیه سر، گرافت‏ های مو در ناحیه ‏ی ابرو، طی چند هفته بعد از کاشت شروع به ریزش می‏ کنند.

آیا کاشت ابرو نیاز به ترمیم دارد؟

نیاز به ترمیم ابروی شما بعد از گذشت 6 الی 9 ماه مشخص می شود. زیرا موهای کاشته شده از مناطقی به جز ابرو برداشته شده و قدرت رشد موها به دلیل جا به جایی کاهش یافته و نتیجه بعد از گذشت این زمان مشخص می شود.

کاشت ابروی موفق

آنچه در یک کاشت ابروی موفق و حرفه ‏ای حائز اهمیت است، تراکم و نحوه‏ خواب موهای کاشته شده می‏ باشد.

فیلم کاشت ابرو

» کاشت ابرو آقایان:

 

 

2 پرسش و پاسخ

    1. سلام وقت بخیر
      بله انجام میدیم کاشت مو و ابرو یک دوره ریزش دارن اما بعدش شروع به رشد میکنن کاملا تضمینی انجام میدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا