اسلاید قبلی
اسلاید بعدی
اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

بلفاروپلاستی؛ عمل زیباسازی پلک‌های افتاده و پف کرده

چشم‌ها یکی از مهم‌ترین و زیباترین اعضای صورتند که بسیار هم حساس هستند. اما گاهی ممکن است چشم‌ها به دلایلی مانند افزایش سن، وراثت و عوامل محیطی مثل آفتاب و مصرف بعضی از داروها و … دچار مشکلاتی مانند افزایش چین و چروک، افتادگی، پف، نازک شدن پوست و .. شوند.

 بلفاروپلاستی یکی از معروف‌ترین درمان‌هایی است که برای رفع افتادگی پلک‌ها، رفع چین و چروک و حتی برای رفع پف چشم‌ها کاربرد دارد.

افرادی که دچار افتادگی پلک می ‏شوند از اینکه همیشه چهره‏ شان خسته، خشن و یا غمگین به نظر می‏ رسد ناراضی هستند عمل بلفاروپلاستی می تواند درمان مناسبی برای این عارضه باشد.

این عمل بدون بیهوشی و سرپایی است یعنی نیازی به بستری شدن ندارد. با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و مدت زمان آن از یک تا دو ساعت متغییر است.

مراحل بلفاروپلاستی

  • مرحله اول: نخستین مرخله مشاوره با کارشناسان آتریساست برای اینکه مشخص شود شما گزینه مناسبی برای بلفاروپلاستی هستید یا خیر.
  • مرحله دوم: در صورت تایید اولیه آزمایش‌های لازم برای شما نوشته می‌شود. اگر سابقه بیماری‌هایی مثل دیابت، فشار خون و … را نداشته باشید یا این بیماری‌ها کنترل شده باشد و آزمایش شما مورد تایید پزشک باشد، وقت عمل تعیین می‌شود.
  • مرحله سوم: روز عمل ابتدا، نواحی که قرار است برش بخورد، توسط جراح علامت‌گذاری می‌شود.
  • مرحله چهارم: در این مرحله داروی بی‌حسی در اطراف پلک تزریق می‌شود.
  • مرحله پنجم: استریل کردن منطقه برش و برش نواحی که علامت‌گذاری شده در این مرحله انجام می‌شود. در این مرحله چربی‌های اضافی و پوست اضافه پلک از طریق برش‌های کوچک، برداشته می‌شود.
  • مرحله نهایی: بعد از برداشت چربی‌ها جای برش بخیه زده می‌شود که نخ بخیه در بعضی مواقع جذبی هستند اما اگر جذبی نباشند نیاز است که 10 روز بعد برای کشیدن بخیه به کلینیک مراجعه کنید.
thread-lift-off-z-1

سوالات متداول :

جای بخیه بلفاروپلاستی باقی می‌ماند؟

جای بخیه بلفاروپلاستی از حدود سه ماه بعد از عمل کم کم از بین می‌رود و تا حدود یک سال بعد اثری از آن باقی نمی‌ماند.

آیا نتیجه بلفاروپلاستی دائمی است؟

نتیجه بلفاروپلاستی طولانی مدت باقی می‌ماند و بالای 15 سال ماندگاری دارد. به همین دلیل نتیجه بلفاروپلاستی دائمی است.

بهترین سن برای بلفاروپلاستی چه سنی است؟

در صورتی که سابقه افتادگی پلک و پف زیر چشم در خانواده دارید، از 18 سال به بعد می‌توانید بلفاروپلاستی را انجام دهید اما بهترین سن 30 سال به بالاست.

آیا پلک بالا و پایین همزمان با هم انجام می‌شود؟

بله. عمل پلک بالا و پایین همزمان با هم و در یک جلسه امکان‌پذیر است.

چند روز بعد از بلفاروپلاستی می‌توانم به محل کارم برگردم؟

اگر فعالیت‌هایی که انجام می‌دیم روی چشمان شما تمرکز دارد یک هفته نیاز به استراحت دارید اما اگر فعالیت شما روی چشمانتان تمرکز ندارد، می‌توانید فردای روز عمل به محل کار خود بازگردید.

فیلم توضیح در مورد بلفاروپلاستی :

زیباترشدن رو با آتریسا تجربه کن!