خدمات زیبایی و جوان سازی

بررسی کامل اندولیفت و کاربرد آن

4.8
(8)

کلاژن، نقش مهمی در زیبایی صورت بازی می‌کند و در سفتی پوست و استحکام آن نقشی اساسی دارد. اندولیفت یکی از متدهای تحریک کلاژن در عمق پوست است که منجر به جوانسازی پوست خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با این روش و تاثیر آن در زیبایی با ما در کلینیک تخصصی پوست و مو آتریسا همراه باشید.

اندولیفت

اندولیفت چیست؟

اندولیفت متدی درمانی با کمک لیزر است که بدون برش، بدون بروز اسکار و بدون درد انجام می‌شود. پزشکان با استفاده از این متد پوست را به ساخت کلاژن به صورت عمیق وادار می‌کنند که درنتیجه ساختار آن تقویت می‌شود و شلی پوست هم کاهش می‌یابد.

اندولیفت درنتیجه پیشرفته‌ترین تحقیقات تکنولوژیک و پزشکی ابداع شده است. این روش با تحریک کلاژن به صورت طبیعی پوست را وادار به جوانسازی می‌کند و به این ترتیب می‌تواند جایگزین مناسبی برای جراحی لیفت صورت در شرایط افتادگی متوسط آن باشد.

کاربرد اندولیفت

هدف اصلی در اندولیفت، سفت کردن پوست و جلوگیری از شلی آن است. این تکنیک توسط فیبرهای میکرونوری یک‌بار مصرف خاص انجام می‌شود که به نازک تار مو هستند و به سادگی و بدون درد وارد پوست می‌شوند و تا ناحیه هیپودرم پیش‌روی می‌کنند.

پس از ورود این فیبرها به پوست، امواج لیزری توسط فیبر نوری دیگری وارد پوست و به ناحیه مورد نظر هدایت می‌شود.

به این ترتیب فعالیت کلاژن‌سازی از عمیق‌ترین ناحیه پوست آغاز می‌شود و پوست وادار به جوانسازی خواهد شد.

موثر در درمان های زیبایی!

اندولیفت برای درمان‌های متعدد زیبایی استفاده می‌شود. ازجمله این درمان‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بازسازی لایه‌های عمقی و سطحی پوست
 • تنظیم و بهبود فوری بافت‌های پوست به شکل دائمی یا میان مدت
 • وادار ساختن پوست به بازسازی خود
 • جمع شدن بافت‌های همبند پوست
 • تحریک تولید کلاژن و درصورت لزوم کاهش چربی بیش از اندازه پوست

چه نواحی را می‌توان با اندولیفت درمان کرد؟

درمان اندولیفت می‌تواند در کل صورت کاربرد داشته باشد. این روش درمانی کل صورت را بازسازی می‌کند و می‌تواند درمان مناسبی برای افتادگی خفیف تا متوسط پوست و اصلاح و بازسازی افتادگی چربی پوست باشد.

بهبود شلی پوست پلک

این درمان حتی برای بهبود شلی پوست پلک پایین هم مناسب است و آن را اصلاح خواهد کرد.

تاثیر گرمای ناشی از لیزر و تابش آن به پوست

نکته جالب درباره لیزر اندولیفت این است که گرمای ناشی از لیزر و تابش آن به پوست، چربی را در ناحیه سوراخ‌های ورودی میکروسکوپی ناحیه تحت درمان ذوب می‌کند که این مسئله باعث جمع شدن فوری پوست خواهد شد.

درمان سایر نواحی

علاوه‌بر این، پزشکان با استفاده از اندولیفت قسمت‌ها گلوتئوس، زانوها، قسمت داخلی ران و مچ پا را هم درمان می‌کنند.

اندولیفت چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان پروسه اندولیفت به ناحیه تحت درمان و شدت درگیری بستگی دارد. به طور مثال اگر فقط یک ناحیه از صورت را تحت درمان قرار دهید، به حدود 5 دقیقه زمان نیاز است و برای کل صورت باید حدود نیم ساعت وقت صرف کرد.

به این دلیل که برای اندولیفت به هیچ‌گونه برش یا بیهوشی نیاز نیست و هیچ دردی ایجاد نمی‌کند، دوره نقاهت خاصی ندارد و شما می‌توانید پس از جلسه اندولیفت به زندگی عادی خود برگردید و کارتان را از سر بگیرید.

اثرگذاری اندولیفت مانند هر خدمت پزشکی دیگر، به بدن شما و وضعیتتان بستگی دارد.

روش اندولیفت چطور است؟

در درمان اندولیفت از لیزر 1470 نانومتری استفاده می‌شود. پزشک ابتدای کار پوست شما را ضدعفونی می‌کند و نوعی فیبرمیکرو نوری بسیار نازک وارد پوستتان خواهد کرد. این فیبر به هیپودرم سطحی پوست می‌رسد و سپس انرژی لیزر از طریق یک فیبر نوری نازک دیگر به این ناحیه هدایت می‌شود.

قدرت لیزر آب و چربی ناحیه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. چربی آن ناحیه ذوب خواهد شد و همزمان کلاژن هم به تولید تحریک می‌شود. اثر آنی این روش، جمع شدن فوری پوست و کاهش شلی آن است.

معمولا این درمان درد به وجود نخواهد آورد؛ اما پزشک همچنان برای آنکه اذیت نشوید، از بی‌حسی موضعی در ناحیه درمان استفاده می‌کند.

پس از اتمام درمان، دستورالعمل‌های مراقبت بعد از کار به شما ارائه می‌شود و پزشک برای بررسی اولیه نتایج به شما وقت ملاقات خواهد داد و شما می‌توانید بعد از انتهای کار به خانه بروید.

مزایای اندولیفت چیست؟

 • اندولیفت درمانی کم تهاجم است و نسبت به روش‌های سنتی لیفت پوست بسیار کم‌دردسر و بدون درد محسوب می‌شود.
 • این روش درمانی ایمن است و پرریسک نیست و تقریبا همه افراد می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.
 • زمان بهبودی و نقاهت پس از جراحی به حداقل ممکن کاهش پیدا کرده است و تقریبا به نقاهت نیاز ندارد.
 • دقت و درستی این روش بسیار بالا است و بسیار بعید است که نتیجه درستی از اندولیفت نگیرید.
 • این روش بدون برش انجام می‌شود و درنتیجه نیازی نیست که نگران اسکار پس از آن باشید.
 • نبود برش در این فرآیند، ریسک خونریزی و هماتورم را به صفر می‌رساند.
 • این روش نسبت به سایر روش‌های لیفت صورت مقرون‌ به صرفه است.
 • می‌توان تکنیک اندولیفت را با سایر تکنیک‌های درمان پوست مانند لیزر فرکشنال ترکیب کرد تا نتیجه بهتری به دست بیاید.

چند روز پس از اندولیفت نتیجه را خواهیم دید؟

نتایج اندولیفت پس از اتمام درمان قابل مشاهده هستند و به مرور هم بهتر خواهند شد. پس از تولید کلاژن در پوست شاهد جوان شدن آن خواهید بود و بعد از شش ماه، این نتایج به اوج خود می‌رسند.

معمولا این نتایج در اکثر افراد بعد از شش ماه کاملا قابل مشاهده خواهند بود و پزشک درصورت صلاحدید و در مواقع لزوم، یک بار دیگر این فرآیند را تکرار خواهد کرد.

آیا این روش نیاز به تکرار و شارژ دارد؟

معمولا اندولیفت فقط به یک بار تجدید نیاز دارد و این تجدید هم صرفا برای تکمیل نتایج انجام می‌شود. فاصله بین انجام اندولیفت و شارژ آن 12 ماه است.

مشاهده نتایج اندولیفت و نیاز یا عدم نیاز افراد به تکرار این پروسه به عواملی مانند سن، وضعیت سلامتی، جنسیت، میزان درگیری پوست و… وابسته است. در نهایت پزشک باید درباره تکرار یا عدم تکرار این پروسه تصمیم‌گیری کند.

عوارض جانبی اندولیفت

معمولا اندولیفت عوارض جانبی خاصی را دربر نخواهد داشت، اما به طور کلی امکان تورم یا کبودی در ناحیه تحت درمان دور از انتظار نیست. این عوارض پس از حدود دو هفته خود به خود رفع خواهند شد.

از عوارض جانبی نادر این روش هم می‌توان به تغییر رنگ یا کبودی ناحیه تحت درمان اشاره کرد که می‌تواند منجر به ضعف عضلانی اطراف دهان شود. این عارضه ممکن است تا 6 ماه ادامه پیدا کند. البته همانطور که اشاره کردیم، این عارضه بسیار نادر است و اگر تحت شرایط کنترل شده و توسط پزشک متبحر انجام شود، شاهد بروز آن نخواهید بود.

مشاوره اندولیفت

شما می‌توانید برای مشاوره با پزشک و اقدام برای درمان پوستی مانند اندولیفت با کارشناسان ما در کلینیک تخصصی پوست و مو آتریسا تماس بگیرید. کارشناسان ما به شما کمک خواهند کرد تا هر سوال دیگری که راجع به اندولیفت یا سایر درمان‌های پوستی دارید، پاسخ داده شود.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

با انتخاب ستاره ها به مطلب امتیاز دهید!

میانگین رضایت کاربران 4.8 / 5. تعداد رای: 8

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا