خدمات لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای کرکی را ضخیم می‌کند؟

4.6
(33)

سال‌های خیلی دور، وقتی خبری از لیزر موهای زائد نبود بازار تیغ و ژیلت و پودرهای موبر و اپلاسیون و حتی اپیلیدی داغ بود. فرقی هم نمی‌کرد موها کرکی و نازک باشد یا ضخیم و تیره، چون هدف این بود که موهای نواحی مختلف بدن که در زیبایی ظاهری تاثیرگذار بودند، کمتر و کمتر شوند. اما از روزی که تکنولوژی لیزر موهای زائد به کمک انسان آمد تا زیبایی ماندگارتر شود، کمپانی‌های بزرگ عقیده داشتند که لیزر موهای زائد فقط روی موهای ضخیم و تیره جواب می‌دهد و نباید موهای کرکی و نازک و بور را لیزر کرد. مرور زمان نشان داد این عقیده درست و به جا بوده است، پس همراه ما باشید تا در این مقاله از آتریسا، درباره لیزر موهای کرکی و نازک صحبت کنیم.

لیزر موهای کرکی

هدف از لیزر چیست؟

بگذارید همین اول صادقانه موضوعی مهم را برایتان روایت کنیم. بسیاری تصور ماورایی از لیزر دارند و فکر می‌کنند وقتی سراغ لیزر موهای زائد می‌روند موهای بدنشان کاملا حذف خواد شد! اما این اتفاق برای کمتر کسی می‌افتد.

 هدف از لیزر موهای زائد این نیست که دیگر هیچ مویی رویش نداشته باشد و ناحیه لیزر شده بدون مو شود. چون جواب‌گیری از لیزر موهای زائد برای همه یکسان نیست و متفاوت است.

نتایج بعد از لیزر

  • ممکن است در بعضی از نواحی موها دیر به دیر در بیاید.
  • ممکن است کرکی و نازک شود.
  • ممکن است در بعضی نواحی موها رویش نداشته باشد.

برای همین وقتی قرار است یکی از احتمالات کرکی و نازک شدن موها باشد، و موهای ما از همان ابتدا کرکی و نازک است، چرا باید این موها را لیزر کنیم؟

موی کرکی چیست؟

ظاهر موی کرکی همان‌طور که از اسمش هم پیداست، مویی است که رنگ زیادی ندارد و ممکن است کاملا بدون رنگ یا بور باشد.

موهای تمام قسمت‌های بدن یک اندازه و یک‌ شکل نیست. ممکن است در بعضی نواحی، موها ضخیم و تیره باشد و در بعضی نواحی کرکی و نازک. مثلا ممکن است موی صورت کرکی و نازک باشد و موی ساق ضخیم و تیره.

موهایی که ضخیم و تیره هستند رنگدانه بیشتری دارند و موهای کرکی و نازک و سفید و بور رنگدانه زیادی ندارند یا اصلا رنگدانه ندارند. 

چرا لیزر موهای کرکی زیاد رضایت بخش نیست؟

مکانسیم لیزر موهای زائد این گونه است؛ اشعه لیزر به ریشه و رنگدانه موها می‌رسد و گرمای لیزر باعث از بین رفتن رنگدانه‌ها می‌شود. وقتی مو ضخیم و تیره باشد، لیزر موهای زائد بهترین عملکرد را دارد و روی رنگدانه‌ها تاثیر می‌گذارد اما وقتی موها کرکی و نازک باشد رنگدانه‌ای نیست که اشعه لیزر روی آن تاثیر بگذارد.

 گاهی لیزر موهای کرکی نتیجه عکس دارد!

مثلا ممکن است کسی بخواهد موهای نازک کمرش را لیزر کند. چون وقتی لباس باشگاهش را می‌پوشد احساس خوبی ندارد. اما همان‌طور که گفتیم موهای نازک رنگدانه کمی دارند. اگر اشعه لیزر به موهایی که فاقد رنگدانه هستند برخورد کند، باعث تحریک گرمایی آن‌ می‌شود و جوابدهی برعکس اتفاق می‌افتد. یعنی موهای کرکی و نازک به موهای ضخیم و تیره تبدیل ‌می‌شود.

لیزر موهای کرکی

بنابراین موهای کرکی صورت را هم لیزر نکنیم؟

بگذارید یک مثال برایتان بزنیم. وقتی در تابستان مانتوی مشکی یا تی‌شرت مشکی می‌پوشید بیشتر گرمتان می‌شود یا وقتی مانتو تی‌شرت سفید می‌پوشید؟ مشخص است که با لباس مشکی و تیره بیشتر احساس گرما می‌کنید و با لباس سفید و کرم حس بهتری دارید. در واقع گرمای آفتاب وقتی لباس مشکی می‌پوشید بیشتر جذب می‌شود و وقتی لباس سفید می‌پوشید کمتر و اصلا شاید گرما را حس نکنید، در لیزر هم همین‌طور است.

موهای کرکی و نازک، مثل تی‌شرت سفیدی که مثالش را زدیم، رنگدانه زیادی ندارند یا بهتر است بگوییم اصلا رنگدانه ندارند. برای همین فرقی نمی‌کند در کدام ناحیه موی کرکی و نازک داشته باشید. اشعه لیزر موهای کرکی و نازک را تحریک می‌کند و باعث می‌شود در آن ناحیه موی ضخیم و تیره رشد کند. برای همین وقتی در مرکز لیزر به شما می‌گویند این موهای کرکی و نازک را لیزر نکنید بهتره به آن‌ها اطمینان کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

با انتخاب ستاره ها به مطلب امتیاز دهید!

میانگین رضایت کاربران 4.6 / 5. تعداد رای: 33

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا