پوست و زیبایی

روتین مراقبت از پوست کره ای: از صفر تا صد

4.3
(47)

مراقبت از پوست کره ای چه مراحلی دارد؟ اگر به ترندهای زیبایی علاقه مند هستید، به احتمال زیاد چیزهای زیادی درباره زیبایی کره ای شنیده اید. در حقیقت، محصولات زیبایی کره‌ای از کشور کره نشات می‌گیرند و در آن جا هم تولید می‌شوند. این محصولات در واقع با در نظر گرفتن فلسفه زیبایی در کره تولید می‌شوند.  این محصولات و رژیم‌های زیبایی کره‌ای برای طولانی مدت ساخته می‌شوند. ثبات و نظم و ادامه دادن همان فاکتوری است که نتایج خیلی مناسبی را برای شما به ارمغان می‌آورد. به این همچون تفاوت میان رژیم غذایی شدید و اتخاذ یک سبک زندگی سالم فکر کنید.  

فلسفه مراقبت از پوست کره‌ای درباره کار با اکوسیستم طبیعی پوستتان به کمک پاکسازی، آبرسانی، تغذیه و محافظت از آن است. بعلاوه به پوست شما فرصت می‌دهد تا شاداب و شکوفا شود.

روتین مراقبت از پوست کره ای

مراقبت از پوست کره ای چیست؟

این نوع مراقبت از پوست به جای استفاده از محصولات ضد پیری و ضد چروک، بر پیشگیری و محافظت از پوست شما متمرکز است.

مراقبت از پوست کره ای در درازمدت نتیجه می‌دهد. پیشگیری اغلب بهتر جواب می‌دهد. چون هنگامی که به پوست آسیبی وارد می شود، بازیابی و ترمیم پوست به حالت اولیه اش کاری دشوار است.

روال مراقبت از پوست کره ای اکتشاف یک نفر یا یک برند خاص نبود. این در واقع بیشتر تکاملی تدریجی از مراقبت پوستی‌ای بود که خیلی از کره‌ای‌ها از آن پیروی می‌کنند.

آنچه که بعد از آن اتفاق افتاد توانست صنعت مراقبت از پوست را در کل دنیا تغییر دهد. بعلاوه توجه بسیاری را به خود جلب کرد که از مراقبت‌های پوستی پیروی می‌کردند.

نه فقط این نوع خاص روتین پوستی نتایجی ثابت و موثر را به همراه دارد. بلکه به اشخاص کمک می‌کند تا بیشتر به پوست خود اهمیت بدهند و وقت بیشتری برای پوست خود صرف کنند.

پوست شیشه ای چیست؟

این اصطلاح اغلب در دنیای زیبایی کره‌ای برای پوستی صاف، شفاف و به شدت مرطوب که شفاف بنظر می‌آید استفاده می‌شود.

به صورت حدودی تعداد مراحل این نوع مراقبت پوستی به 10 مرحله تقسیم می‌شود.

بصورت کلی، اینگونه روتین‌های مراقبتی زیبایی کره‌ای شامل چندین مرحله هستند. ولی به طور معمول تمرکز آن‌ها روی بهبودی ملایم پوست و دستیابی به نتایج ماندگار است.

تمامی روال‌های مراقبت از پوست کره‌ای با یک پاکسازی دوگانه سنتی شروع می‌شوند که در واقع هسته اصلی مراقبت از پوست کره‌ای هستند.

روتین مراقبت از پوست کره ای

روال 10 مرحله ای

روتین سنتی مراقبت از پوست کره ای پرکاربردترین روش و شامل 10 مرحله است. این مراحل به شرح زیر است:

پاک کننده مبتنی بر روغن

روغن و آب همدیگر را دفع می‌کنند. به این معنا که پاک کننده مبتنی بر آب به شکل موثر نمی‌تواند تمامی ناخالصی‌های روغنی روی پوست شما را از بین ببرد.

SPF، سبوم طبیعی بدن و آرایش شما به بهترین نحو با پاک کننده‌های روغنی پاک می‌شوند. این نوع پاک کننده ها روغن های طبیعی و سالم را از صورت شما پاک نخواهند کرد.  

پاک کننده مبتنی بر آب

این در واقع همان پاک کننده‌هایی هستند که بیشتر مردم با شنیدن کلمه پاک‌کننده به آن می‌اندیشند. این پاک کننده مبتنی بر آب یک مایع کف کننده است که ناخالصی‌های باقیمانده از پاک کننده مبتنی بر روغن را همانند عرق  و کثیفی از بین می‌برد.

لایه بردار

لایه بردارها در واقع محصولاتی همچون لایه بردار، اسکراب و پد هستند. این محصولات از تجمع سلول‌های مرده و پوست اضافه جلوگیری می‌کنند و آن‌ها را از بین می‌برند. حداکثر دو بار در هفته این کار را انجام دهید و این روال را ادامه دهید.

تونر

زمانی که به این مرحله می‌رسید، امکان دارد PH پوستتان از حالت عادی خود خارج شده و باید آن را به حالت اسیدی‌اش برگردانید. تونرها می‌توانند به بازگرداندن رطوبت و تعادل اسیدی پوستتان کمک کنند.

آبرسان ها

اسانس‌های آبرسان که مختص مراقبت‌های پوستی کره‌ای هستند، با ترکیبات تخمیر شده ساخته شده‌اند. به منظور محافظت از پوست و آبرسانی تولید می‌شوند.  

سرم درمانی

در این شیوه مراقبت از پوست، درمان هر چیزی که بر مبنای کمک به رفع مشکلی خاص تمرکز دارد به طور معمول به عنوان سرم درمانی شناخته می‌شود. سرم حاوی موادی خیلی غلیظ است که برای هدف قرار دادن مواردی خاص مانند چین و چروک‌ها و یا آکنه بکار می‌رود.  

ماسک ورقه ای

این نوع ماسک‌ها ورقه هایی از کاغذ آغشته به سرم هستند که باید 20 دقیقه روی صورت بگذارید. همچون لایه بردارها، استفاده از این نوع ماسک‌های ورقه ای موردی نیست که هر روز باید انجام شود.

کرم دور چشم

کرم‌ها، ژل‌ها و یا روغن‌ها به منظور هدف قرار دادن پوست حساس و نازک اطراف چشم تولید می‌شوند و بعلاوه به رفع پف، تیرگی و خطوط ریز آن کمک می‌کنند.

مرطوب کننده

مرطوب کننده‌های پوستی به آبرسانی پوست شما و طراوت و شادابی آن کمک می‌کنند. تا اطمینان حاصل شود که همه مواد مورد نیاز پوستی، به پوست شما می‌رسد.

SPF

و اما مورد دهم SPF، اینگونه به نظر می‌رسد که در سال‌های اخیر عموم مردم بیشتر نسبت به تاثیرات منفی نور خورشید اهمیت می‌دهند. محصولاتی همچون کرم پودر و کرم‌های مرطوب کننده دارای SPF بیشتر به فروش می رسند. حتی اگر با محصول دیگری دارای SPF پوست خود را پوشش می‌دهید، باید بدانید که رعایت این مرحله خیلی مهم است.

روتین‌های صبح و شب

لازم نیست روتین‌های صبح و شب مثل هم باشند. روتین صبحگاهی می‌تواند خیلی ساده‌تر باشد و روی مرطوب نگه داشتن و محافظت از پوست در برابر نور آفتاب تمرکز داشته باشد.

روتین‌های زمانبر را می‌توان برای عصرها در نظر گرفت. از جمله کرم‌های دور چشم، لایه بردارها، ماسک‌ها و دیگر موارد.

روتین مراقبت از پوست کره ای

انواع مختلف پوست

با توجه به نوع پوست ممکن است لازم باشد در حین انتخاب بهترین محصولات و مراحل برای روتین مراقبت از پوست کره ای، چند مورد را در نظر بگیرید.  

برای پوست های چرب

برعکس آنچه عموم مردم فکر می‌کنند، استفاده از پاکننده های روغنی برای پوست‌هایی که چرب هستند اشتباه و غیر منطقی نیست. اگر پوستتان چرب است، از پاکسازی مضاعف ترس نداشته باشید. در مورد استفاده از تونر هم برای پوست‌های چرب فرمولاسیون سبک‌تر و با نرم کننده کمتر لازم است.

برای پوست خشک

برای افرادی که پوست خشکی دارند، استفاده از پاک‌کننده روغنی بستگی به خود شما دارد که با توجه به میزان خشکی پوستتان می‌توانید از آن استفاده کنید. در مورد تونر هم بهتر است از مرطوب‌کننده‌هایی که حاوی اسید هیالورونیک هستند استفاده کنید.

برای پوست مختلط

اگر پوستتان مختلط است، بهترین گزینه این است که از محصولاتی استفاده کنید که موجب تعادل پوست شما می‌شوند.

برای پوست های مستعد آکنه

در صورتی که آکنه فعال دارید، شاید بخواهید تا هنگامی که پوستتان پاک شود، از لایه‌بردارها استفاده نکنید.

نتیجه گیری

مراقبت از پوست یک نوع مراقبت از خود است و نوعی عشق به خویشتن است. علاوه بر این، داشتن برنامه مناسب به همان اندازه اهمیت دارد. هم از لحاظ شیوه و هم از لحاظ ترتیب انجام آن ها. در ابتدای استفاده از تونرها بهتر است از محصولات سبکتر استفاده کنید و سپس مراحل مراقبت از پوست بیشتر می‌شوند مانند استفاده از مرطوب کننده‌ها و SPF.

منبع

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

با انتخاب ستاره ها به مطلب امتیاز دهید!

میانگین رضایت کاربران 4.3 / 5. تعداد رای: 47

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید!

10 پرسش و پاسخ

    1. سلام وقت بخیر
      گلاب بهترین روشن کننده پوست هست چون خواص آنتی اکسیدانی، آنتی باکتریالی و ضد التهابی داره. بله حتما میتونه مفید باشه.

    1. سلام وقت بخیر
      آبرسان و مرطوب کننده دو تا خاصیت متفاوت برای پوست دارند و مرطوب کننده نمیتونه آبرسانی رو برای پوست انجام بده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا