خدمات زیبایی و جوان سازی

مزوتراپی زیر چشم چیست؟ رفع تیرگی زیر چشم با مزوتراپی

4.6
(37)

چشم‌ها اولین دریجه ارتباطی ما با اطرافیانمان هستند و تاثیر زیادی در ظاهرمان دارند. با گذشت سال و افزایش سن، رباط‌های نگهدارنده لایه چربی زیر چشم ضعیف می‌شوند و درنتیجه شاهد گودافتادگی و افزایش تیرگی ناحیه زیر چشم خواهیم بود. البته افزایش سن تنها دلیل بروز تیرگی زیر چشم نیست و ممکن است در سنین پایین‌تر هم درگیر آن شوید. اگر شما هم با تیرگی نواحی دور چشم مشکل دارید، این مطلب را تا انتها بخوانید. در این مقاله با شما از مزوتراپی زیر چشم، روشی برای برطرف کردن عیوب حلقه زیر چشم، صحبت خواهیم کرد.

مزوتراپی زیر چشم

چرا رفع گودی و تیرگی زیر چشم مهم است؟

چشم‌های ما در اولین برخورد با دیگران، بیشترین تاثیر را بر آن‌ها می‌گذارند. چشم‌ها می‌توانند معرف صورت و نشان دهنده احساسات ما باشند. بدیهی است که هرچقدر چشم‌ها سرزنده‌تر و شاداب‌تر باشند، تاثیر بهتری بر اطرافیان خواهند گذاشت.

درصد زیادی از افراد با مشکلات ناحیه اطراف چشم درگیر هستند. این مشکلات می‌توانند خود را در قالب گودی، تیرگی یا ترکیبی از این دو شکل بروز دهند.

علل ایجاد گودی و تیرگی زیر چشم

سیاهی زیر چشم می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد؛ از استعداد ژنتیکی تا گردش خون بد، رژیم غذایی ناسالم، مشکلات خواب، واکنش‌های آلرژیک، خستگی، استرس و همچنین مصرف سیگار می‌توانند منجر به بروز تیرگی زیر چشم شوند.

البته می‌توان اصلی‌ترین دلیل بروز این حالت را افزایش سن و ضعف عضلات، ربات و چربی‌های زیر چشم دانست. داشتن سبک زندگی ناسالم هم از دیگر مواردی است که می‌تواند منجر به بروز سیاهی زیر چشم شود. اگر موارد زیر در سبک زندگیتان وجود دارد، احتمال اینکه به کبودی زیر چشم دچار شوید، افزایش خواهد یافت:

  • برای مدت طولانی با مانیتور سروکار دارید،
  • تنباکو، دخانیات و همچنین نوشیدنی‌های حاوی الکل مصرف می‌کنید،
  • بیش از اندازه چشمتان خسته می‌شود و آن را مالش می‌دهید،
  • چشمان ضعیفی دارید و از عینک استفاده نمی‌کنید،
  • آرایش چشم سنگینی دارید و آن را پاک نمی‌کنید،
  • از لوازم آرایش سنگین یا لوازم بدون کیفیت استفاده می‌کنید.

آیا تیرگی و سیاهی زیر چشم مشکل ایجاد می کند؟

سیاهی زیر چشم به تنهایی هیچ مشکلی ایجاد نخواهد کرد و غیر از تاثیر در ظاهر، روی چیز دیگری تاثیر نخواهد گذاشت. امروزه روش‌های متعددی برای درمان این مسئله ابداع شده‌اند که مزوتراپی زیر چشم یکی از آن‌ها است.

مزوتراپی زیر چشم

مزوتراپی زیر چشم چیست؟

تیرگی زیرچشم مشکلی است تا سال‌ها تصور می‌شد راه‌حلی ندارد. اما در سال‌های اخیر روش‌های متعددی برای بهبود این مسئله ابداع شده‌اند که اثرگذاری مطلوبی دارند. مزوتراپی زیر چشم یکی از این روش‌ها است که در این نوشته با آن آشنا خواهید شد.

مزوتراپی زیر چشم روشی برای حفظ زیبایی، جوانی و برگرداندن طراوت پوست ناحیه زیر چشم است. در این روش ترکیبی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، کلاژن، هیالورونیک اسید، آنتی‌اکسیدان‌ها، رزماری و ویتامین C با سوزنی بسیار ریز و ظریف به لایه میانی پوست تزریق می‌شود.

مزوتراپی زیر چشم در چه مواردی کاربرد دارد؟

این مواد می‌توانند به روند بازسازی پوست سرعت ببخشند و پیری آن را معکوس کنند. مواد تزریق شده زیر چشم می‌توانند مشکلات زیر را حل کنند:

  • کبودی زیر چشم
  • حلقه‌های چشم
  • خطوط و همچنین چین و چروک زیر چشم
  • تورم پلک‌ها

مزوتراپی زیر چشم چطور انجام می‌شود و چند دقیقه طول می‌کشد؟

به‌صورت کلی فرآیند مزوتراپی حدود سی دقیقه زمان می‌برد. این فرآیند بدون درد است و تزریق به سادگی پیش می‌رود. پزشک در طول جلسه مزوتراپی از شما می‌خواهد که دراز بکشید و آرام باشید.

مراحل مزوتراپی زیر چشم

اگر فکر می‌کنید که ممکن است تماشای فرآیند تزریق شما را بترساند، چشم‌هایتان را ببندید. پزشک با استفاده از تونیک شستشو و پاکسازی، ناحیه تزریق را ضدعفونی می‌کند تا هرگونه چربی، مواد آرایشی و اثر روغن و مرطوب‌کننده از پوستتان پاک شود.

سپس با استفاده از ابزاری شبیه به ماژیک، خطوطی را روی چشمتان می‌کشد. در این خطوط مردمک چشم در مرکز قرار می‌گیرد و نقاط اطراف آن به شکل دایره مشخص می‌شوند. این کار برای بهبود نتیجه تزریق و یکدست شدن ظاهر ناحیه اطراف چشم است.

بعد از اتمام مرحله آماده‌سازی، نوبت به مرحله تزریق می‌رسد. در این مرحله کوکتل مزوتراپی با استفاده از سوزن بسیار ریز و ظریف وارد پوست می‌شود. دوز مواد تزریقی با توجه به میزان تیرگی ناحیه اطراف چشم، درجه نقص، ساختار پوست و همچنین سن شما تعیین می‌شود.

بعد از اتمام این مرحله پزشک با استفاده پدهای آغشته به ژل های تسکین‌دهنده، ناحیه تزریق را تسکین می‌دهد و سپس مرحله سرمادرمانی آغاز خواهد شد.

در این مرحله ناجیه تزریق شده سرد می‌شود سرما به افزایش گردش خون در اطراف چشم کمک می‌کند و همچنین از بروز عوارضی مانند قرمزی یا تورم جلوگیری خواهد کرد. درنهایت از شما خواسته می‌شود قبل از خروج از مطب از ضد آفتاب استفاده کنید.

مزوتراپی زیر چشم

تاثیر مزوتراپی زیر چشم

تاثیر مشاهده اثر مزوتراپی زیر چشم، بیش از هر چیزی به بدنتان بستگی دارد. گاهی ممکن است تنها پس از تزریق و با گذشت زمان بسیار کمی، اثر تزریق را مشاهده کنید. اما گاهی دیدن نتایج به زمان بیشتری نیاز دارد و حتی در بعضی از موارد، بسته به شدت درگیری، ممکن است نتیجه کار را پس از تزریق دوم یا سوم ببینید.

درصورت نیاز به تزریق مجدد پزشک از شما خواهد خواست که طی فواصل منظم به کلینیک مراجعه کنید تا نتیجه مطلوب به دست بیاید. اثر درمانی مزوتراپی زیر چشم بیش از یک سال باقی خواهد ماند و کم‌کم از ماه دوازدهم به بعد مشاهده خواهید کرد که اثر درمانی کمرنگ شده است. هروقت حس کردید وضعیت پوستتان درحال بازگشت به حالت قبلی خود است، با مراجعه به کلینیک برای شارژی مجدد و حفظ نتیجه اقدام کنید.

آیا مزوتراپی زیر چشم منجر به بروز عوارض خاصی خواهد شد؟

مزوتراپی زیرچشم عارضه خاصی ایجاد نخواهد کرد و معمولا حتی به نقاهت هم نیاز ندارد. اما امکان دارد در 24 ساعت اول پس از تزریق متوجه تورم یا بروز نقاط قرمز در اطراف چشم و نواحی تزریق شوید. این عارضه جانبی کاملا طبیعی و شایع است و جای نگرانی ندارد.

این عوارض بدون نیاز به هیچ رسیدگی خاصی، پس از 24 ساعت از بین می‌روند و ناپدید می‌شوند. بهتر است در روزهای پس از تزریق، از فعالیت شدید خودداری کنید و به جز کرم ضدآفتاب از هیچ ماده آرایشی استفاده نکنید. ناحیه تزریق را مالش ندهید و آن را با آب داغ نشویید.

کسب نتیجه از درمان مزوتراپی زیر چشم

کسب نتیجه از درمان مزوتراپی زیر چشم علاوه‌ بر کیفیت مواد مصرفی با حرفه‌ای بودن پزشک و تبحر او هم ارتباط مستقیمی دارد. شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی آتریسا از خدمات حرفه‌ای پوست و زیبایی بهره ببرید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

با انتخاب ستاره ها به مطلب امتیاز دهید!

میانگین رضایت کاربران 4.6 / 5. تعداد رای: 37

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا