خدمات زیبایی و جوان سازی

تفاوت اندولیفت با نخ

4.7
(3)

تفاوت اندولیفت با نخ، اندولیفت و لیفت با نخ دو روش متفاوت برای جوانسازی صورت هستند. تفاوت‌های اساسی بین این دو تکنیک وجود دارد. اندولیفت یک روش جراحی زیبایی است که برای بازسازی و جوانسازی صورت استفاده می شود.در اندولیفت، جراح برش‌هایی برای برداشتن پوست اضافی ایجاد می‌کند و بافت های زیرین را سفت می‌کند تا علائم پیری صورت را بهبود دهد. در این روش دوره نقاهت برای اکثر افراد می‌تواند از یک تا دو هفته متغیر باشد. لیفت با نخ یک روش غیر جراحی است که برای لیفت و جوانسازی صورت استفاده می‌شود.

تفاوت اندولیفت با نخ

نحوه انجام لیفت با نخ

در لیفت با نخ، نخ‌های مخصوص ساخته شده از مواد قابل جذب به ناحیه مورد نظر در زیر پوست تزریق می‌شود.این نخ‌ها در داخل بافت‌های پوست قرار می‌گیرند و هنگامی که کشش اعمال می‌شود، پوست را بلند می‌کنند و اثر لیفتینگ ایجاد می‌کنند.لیفت با نخ غلب با بی حسی موضعی یا حتی بدون بی حسی انجام می‌شود و نسبت به اندولیفت دوره نقاهت طولانی‌تری دارد.

هر کدام از این روش ها مزایا و محدودیت های خاص خود را دارند و انتخاب بهترین تکنیک به نیازها و شرایط فردی بستگی دارد. برای تعیین مناسب ترین رویکرد، توصیه می‌شود با یک پزشک متخصص زیبایی مشورت کنید و نیازهای خاص خود را به طور کامل ارزیابی کنید.

ماندگاری نتایج

اندولیفت که یک روش جراحی است، معمولاً نتایج طولانی‌تری را در مقایسه با لیفت با نخ ارائه می‌دهد.

اثرات اندولیفت را می توان برای چندین سال مشاهده کرد زیرا شامل برداشتن پوست اضافی و سفت شدن بافت های زیرین است.

نتایج لیفت با نخ نسبتاً موقتی است، زیرا نخ های قابل جذب مورد استفاده در این روش به تدریج در طول زمان حل می شوند. طول عمر نتایج لیفت با نخ می تواند متفاوت باشد اما معمولاً از چند ماه تا چند سال متغیر است.

تفاوت دو روش از نظر تهاجمی بودن

اندولیفت یک روش تهاجمی‌تر است. لیفت با نخ یک روش کم تهاجمی در نظر گرفته می‌شود. زیرا از نخ‌هایی استفاده می‌شود که از طریق نقاطی با سوراخ کوچک روی پوست وارد می‌شوند و جای زخم را به حداقل می‌رسانند.

مناطق هدف

اندولیفت یک روش جامع است که می‌تواند علائم مختلف پیری صورت، از جمله افتادگی پوست، چین و چروک‌های عمیق را برطرف کند. می‌تواند جوانسازی گسترده تری را برای کل ناحیه صورت و گردن فراهم کند.

لیفت با نخ به خصوص برای رفع علائم خفیف تا متوسط ​​افتادگی در نواحی خاص مانند گونه ها، ابروها و خط فک مناسب است. بیشتر روی لیفتینگ هدفمند متمرکز است تا جوانسازی کلی صورت.

تفاوت اندولیفت با نخ

تحریک کلاژن

اندولیفت می‌تواند تولید کلاژن را در نواحی تحت درمان به دلیل دستکاری بافت‌ها تحریک کند. این می‌تواند بیشتر به بهبود طولانی مدت کشسانی و استحکام پوست کمک کند.

لیفت با نخ، از طریق قرار دادن نخ ها، همچنین می‌تواند سنتز کلاژن را در طول زمان تحریک کند. نخ ها خود ساختاری حمایتی ایجاد می‌کنند که به کشش پوست کمک می‎کند و پاسخ درمانی طبیعی بدن این است که تولید کلاژن را تحریک می‌کند.

مهم است که با یک جراح زیبایی یا متخصص پوست واجد شرایط مشورت کنید تا نگرانی ها، اهداف و وضعیت پزشکی خاص خود را ارزیابی کنید. آن‌ها می‌توانند توصیه‌های شخصی را در مورد مناسب‌ترین روش، اندولیفت یا لیفت با نخ، بر اساس نیازها و انتظارات فردی شما ارائه دهند.

مدت زمان پروسه درمان

اندولیفت در مقایسه با لیفت با نخ روشی زمان‌برتر است. به دلیل ماهیت جراحی تکنیک، معمولاً به زمان عمل طولانی تری نیاز دارد.

لیفت با نخ یک روش به نسبت سریعتر است زیرا شامل وارد کردن نخ ها از طریق نقاط سوراخ کوچک در پوست است. مدت زمان آن می‌تواند بسته به تعداد رشته‌ها و مناطق هدف متفاوت باشد.

میزان بهبودی و جوانسازی پوست

اندولیفت می‌تواند بهبودی قابل توجه و جامع‌تری روی صورت ارائه دهد. پوست اضافی، افتادگی بافت‌ها و چین و چروک‌های عمیق در چندین ناحیه از صورت و گردن را برطرف می‌کند. لیفت با نخ اغلب برای موارد خفیف افتادگی یا به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر افتادگی بیشتر مناسب است. این روش یک اثر لیفتینگ ظریف ارائه می‌دهد و به اندازه اندولیفت گسترده نیست.

دوره نقاهت

اندولیفت اغلب در مقایسه با لیفت با نخ دارای دوره نقاهت طولانی‌تری است. از آنجایی که این یک روش جراحی است، ممکن است تورم، کبودی و ناراحتی ایجاد کند که ممکن است تا چند هفته هم طول بکشد.

لیفت با نخ به طور کلی زمان بهبودی کوتاه‌تری دارد. بیشتر افراد می‌توانند در عرض چند روز فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند، اگرچه ممکن است تورم موقت، کبودی یا ناراحتی خفیف را تجربه کنند.

تفاوت اندولیفت با نخ

کاندید مناسب اندولیفت و لیفت با نخ

اندولیفت برای افرادی که علائم پیشرفته‌تری از پیری صورت دارند، از جمله شلی قابل توجه پوست و چین و چروک‌های عمیق مناسب است. لیفت با نخ یک گزینه برای کسانی است که افتادگی خفیف‌تری دارند یا روش‌های کمتر تهاجمی را ترجیح می‌دهند. بعلاوه می‌تواند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای افراد جوان‌تر در نظر گرفته شود.

مشورت با یک جراح زیبایی واجد شرایط و با تجربه که بتواند نگرانی‌های خاص شما را ارزیابی کند، معاینه کامل انجام دهد و مناسب‌ترین روش را برای دستیابی به نتایج دلخواه شما توصیه کند، ضروری است. جراحان عواملی مانند آناتومی صورت، وضعیت پوست و اهداف زیبایی شناختی شما را در نظر می‌گیرند تا به شما کمک کنند بین اندولیفت و لیفت با نخ تصمیمی آگاهانه بگیرید.

مقایسه از لحاظ هزینه

هزینه اندولیفت اغلب در مقایسه با لیفت با نخ بالاتر است. از آنجایی که اندولیفت یک روش جراحی است که نیاز به بیهوشی، هزینه اتاق عمل و بهبودی طولانی‌تر دارد، هزینه کلی بیشتر است. لیفت با نخ به طور کلی مقرون به صرفه تر است، زیرا یک روش کمتر تهاجمی است که می‌تواند بطور سرپایی و اغلب با بی حسی موضعی انجام شود.

سفارشی سازی نتایج

اندولیفت امکان سفارشی‌سازی بیشتر در رسیدگی به نگرانی‌های خاص را فراهم می‌کند. جراح می‌تواند با هدف قرار دادن چندین ناحیه و ارائه یک جوانسازی جامع، این روش را با نیازهای فرد تنظیم کند.

لیفت با نخ سفارشی‌سازی محدودتری را ارائه می دهد، زیرا در درجه اول بر لیفت و سفت کردن مناطق خاص متمرکز است. تعداد و محل قرارگیری نخ‌ها قابل تنظیم است، اما دامنه کلی اصلاح در مقایسه با اندولیفت کمتر است.

خطرات و عوارض

لیفت با نخ به طور کلی یک روش کم خطر در نظر گرفته می شود. با این حال، خطرات بالقوه می تواند شامل عفونت، مهاجرت نخ، دیده شدن نخ یا فرورفتگی موقت پوست باشد. رعایت دستورالعمل های مراقبت پس از عمل و انتخاب یک پزشک متخصص می تواند به کاهش این خطرات کمک کند.

حفظ و نگهداری نتایج

اندولیفت نتایج طولانی‌تری ارائه می‌دهد، زیرا شامل برداشتن پوست اضافی و سفت شدن بافت‌های زیرین است. با این حال، روند طبیعی پیری در طول زمان ادامه خواهد داشت. نتایج لیفت با نخ موقتی است و نخ ها به تدریج حل می‌شوند. برای حفظ نتایج، ممکن است پس از از بین رفتن اثرات، مراحل مجدد لیفت با نخ مورد نیاز باشد.

نتیجه گیری

در نهایت، انتخاب بین اندولیفت و لیفت با نخ به عوامل مختلفی از جمله نگرانی‌های خاص فرد، نتایج مطلوب، بودجه و تمایل به انجام عمل جراحی بستگی دارد. ضروری است که با یک جراح زیبایی واجد شرایط مشورت کنید. تا بتواند نیازهای شما را ارزیابی کند و شما را در انتخاب مناسب‌ترین روش برای اهدافتان راهنمایی کند. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد انجام اندولیفت یا لیفت با نخ را دارید با مشاوران ما در کلینیک آتریسا تماس بگیرید تا در اسرع وقت بتوانید برای این کار اقدام کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

با انتخاب ستاره ها به مطلب امتیاز دهید!

میانگین رضایت کاربران 4.7 / 5. تعداد رای: 3

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید!

6 پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا