خدمات زیبایی و جوان سازی

بوتاکس زیر بغل برای جلوگیری از تعریق + فیلم

0
(0)

بوتاکس زیر بغل، نوعی نوروتوکسین است که از میکروب هایی ساخته می‌شود که موجب بوتولیسم یا نوعی مسمومیت غذایی می‌شود. اما این جای نگرانی ندارد. اگر توسط یک پزشک متخصص انجام شود بی خطر است. بوتاکس یک درمان زیبایی است که به طور معمول برای صاف کردن چین و چروک های صورت بکار می‌رود. اما پزشکان علاوه بر این برای درمان بیماری های عصبی عضلانی هم از آن استفاده می‌کنند. از جمله میگرن، هیپرهیدروزیس و اسپاسم عضلانی. وضعیتی  که با تعریق غیر عادی و بیش از اندازه مشخص می‌شود. 

بوتاکس زیر بغل

کاندیدای مناسب تعریق زیر بغل

اگر تعریق شما با داروهای معمول ضد تعریق بهبود پیدا نکند، ممکن است شما کاندیدای مناسب بوتاکس زیر بغل باشید. بوتاکس توسط FDA برای درمان بیش از حد تعریق زیر بغل مورد تایید قرار گرفته است. علاوه بر این، می‌توان برای درمان تعریق در نواحی دیگر بدن همانند دست ها، پاها و صورت از آن استفاده کرد.

بوتاکس تا چه حد برای تعریق زیر بغل موثر است؟

تعریق زیر بغل را از 82 الی 87 درصد کاهش می‌دهد. مدت زمان ماندگاری آن بین 3 الی 12ماه است. بوی بدن را هم کاش می‌دهد.

دریافت بوتاکس زیر بغل به این معنا نیست که در مورد استفاده از دئودورانت یا ضد‌تعریق کاملا بی تفاوت باشید. هدف از تزریق بوتاکس کاهش تعریق زیاد بدن و یا کمی کمتر از حد نرمال آن است. بیشتر مردم هنوز کمی عرق می‌کنند و شاید متوجه شوند که به دئودورانت  یا ضد تعریض احتیاج دارند اما این از شخصی به شخص دیگر متفاوت است.    

بوتاکس توسط FDA برای درمان تعریق بیش از حد یا هیپرهیدروزیس زیر بغل مورد تایید قرار گرفته است. پزشکان بعلاوه از آن برای دیگر نقاط بدن که بصورت غیر طبیعی عرق می‌کنند، استفاده می‌کنند.  

با این وجود، اگر نواحی زیر را به کمک بوتاکس درمان کنید، دردناک‌تر است و خطر عوارض جانبی بالاتری هم دارد: 

 • دست ها
 • پاها
 • زیر سینه ها
 • سر
 • صورت
بوتاکس زیر بغل

نحوه عملکرد بوتاکس برای تعریق

بوتاکس با مسدود کردن موقتی مواد شیمیایی‌ای که زمان تولید عرق از بدن شما خارج می‌شود، عمل می‌کند. این تزریق روی لمس یا احساس در زیر بغل شما تاثیر نمی‌گذارد.

برای تکمیل درمان بوتاکس، برای تعریق زیر بغل فقط به یکبار مراجعه به مطب نیاز دارید. این شیوه به طور معمول، شامل 25 تزریق در هر دو زیر بغل است. هر بار پزشک شما مقدار کمی بوتاکس را به طور دقیق زیر سطح پوست با سوزن خیلی نازک تزریق می‌کند.

دکتر یو می‌گوید: برخی افراد حتی اینکه به آن ها تزریق می‌شود را احساس نمی‌کنند. ولی اگر از خودشان سوال کنید می‌گویند که بیشتر ناراحت کننده است تا دردناک.

شما در طول سه الی چهار هفته شاهد بهبودی در تعریق خواهید بود. اثرات کامل آن را در طی دو هفته مشاهده خواهید کرد.  

عوارض بوتاکس زیر بغل

تعریق بدن امری ضروری برای خنک نگه داشتن بدن است. در نتیجه اگر بوتاکس زیر بغل تزریق می‌کنید. آیا این از خنک شدن بدن شما جلوگیری خواهد کرد؟ خیر، زیرا هر بخش از بدن شما که عرق می‌کند فقط قسمت کمی از غدد عرق شما را شامل می‌شود. ناحیه زیر بغل تنها 2 درصد از آن را دارد. کاهش تعریق شما در چند ناحیه کوچک، توانایی بدن برای خنک شدن را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.  

نگرانی بعدی که برخی از افراد دارند، افزایش تعریق بدن در سایر نواحی آن است. ولی این اتفاق هم رخ نمی‌دهد.

عوارض جانبی احتمالی بوتاکس زیر بغل عبارتند از:

 • کبودی یا درد در ناحیه تزریق
 • تحریک پوست
 • خون ریزی
 • سردرد
 • علائم آنفولانزا

 عوارض جانبی جدی تزریق بوتاکس زیر بغل خیلی نادر است. این عوارض زمانی اتفاق می‌افتند که بوتاکس تمام بدن شما را تحت تاثیر خود قرار بدهد. این عوارض شامل موارد زیراند:

 • ضعف عضلانی کل بدن
 • مشکل در بینایی
 • مشکل در تنفس
 • از دست دادن کنترل مثانه

بوتاکس به طور معمول، درمانی موثر برای تعریق بیش از اندازه به شمار می‌رود. برای بعضی اشخاص، کیفیت زندگی آن‌ها بسیار بهبود می‌یابد.

کجا می توانیم با خیال راحت بوتاکس تزریق کنیم؟

یک متخصص پوست که گواهی‌های لازم را برای تزریق بوتاکس دارد. به دنبال پزشکی بروید که بصورت مکرر بوتاکس زیر بغل انجام می‌دهد نه فقط تزریق بوتاکس برای چین و چروک. شما به فردی نیاز دارید که با روند درمان و عوارض جانبی آن آشنایی کامل داشته باشد. پیشنهاد ما به شما این است که به کلینیک تخصصی پوست و مو آتریسا مراجعه کنید تا بهترین خدمات در زمینه بوتاکس را دریافت کنید.

مزایا و معایب بوتاکس برای تعریق

 • کمتر تهاجمی در مقایسه با درمان‌های جراحی
 • حداقل درد در حین تزریق در زیر بغل
 • به صورت کلی ایمن

یک درمان موثر است که طبق آمارها تا 90 درصد موجب کاهش تعریق در مدت زمان دو هفته می‌شود. درد و دیگر عوارض جانبی را دارد، اما بصورت کلی خفیف است.

تزریق بوتاکس برای درمان تعریق چگونه کار می کند؟

تزریق بوتاکس باعث جلوگیری از انتقال دهنده عصبی به نام استیل کولین می‌شود که با غدد عرق شما ارتباط دارد. بعلاوه سیگنال آزاد شدن عرق را اعلام می‌کند.  

به صورت معمول، زمانی که دمای بدن شما افزایش پیدا می‌کند. سیستم عصبی بدن شما غدد عرق را فعال خواهد کرد. در نتیجه بدن شما بصورت خودکار خودش را خنک خواهد کرد. ولی برای افرادی که به هایپرهیدروزیس مبتلا هستند، اعصابی که به این غدد سیگنال می‌فرستد بیش فعال است.

هنگامی که بوتاکس در ناحیه ای از بدن که تعریق دارد تزریق می‌شود، اعصاب بیش فعالتان به شکل کلی فلج خواهند شد. در نتیجه زمانی که سیگنالی به غدد ارسال نمی‌شود عرق نخواهید کرد.

بوتاکس در کدام نواحی از بدن به درمان تعریق کمک می کند؟

هم اکنون بوتاکس تنها برای درمان تعریق زیر بغل مورد تایید قرار گرفته است. آمارها نشان می‌دهند که بوتاکس تولید عرق زیر بغل را تا بیش از 50 درصد و برای مدت 6 ماه کاهش می‌دهد. البته پزشکان از آن برای درمان دیگر نقاط بدن هم استفاده می‌کنند.از جمله برای تعریق دست ها و صورت هم از آن استفاده می‌شود.  

چگونه برای عمل آماده شویم؟

تزریق بوتاکس شیوه‌ای سریع و ساده است که در مطب پزشکان و کلینیک‌ها انجام می‌شود. پزشک شما به طور معمول می‌خواهد که یک پیراهن آستین کوتاه بپوشید و 2 تا 3 روز پیش از عمل تزریق بوتاکس، از اصلاح موهای زیر بغل خودداری کنید. در صورتی که داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین استفاده می‌کنید، اغلب پزشک از شما می‌خواهد چند روز قبل از تزریق مصرف آن را قطع کنید تا از لخته شدن خون و کبودی جلوگیری شود. درباره داروهایی که مصرف می‌کنید به پزشکتان اطلاع بدهید و مصرف هیچ دارویی را متوقف نکنید تا وقتی که پزشک به شما بگوید.

بوتاکس زیر بغل

نحوه تزریق بوتاکس

تزریق تنها 20 تا 30 دقیقه زمان می‌برد. هنگامی تزریق بوتاکس بهترین نتیجه را با خود به همراه دارد که توسط پزشکی مجرب انجام شود. تزریق بوتاکس تنها در یک جلسه و در مطب انجام می‌شود و زمان زیادی از شما نمی‌گیرد. متخصص پوست یکسری نقاط را با جوهر علامت‌گذاری می‌کند و به کمک یک سوزن ظریف، داروی بوتاکس را بطور دقیق زیر پوست شما تزریق می‌کند. شما 15 الی 20 تزریق دریافت می‌کنید که دارای یک الگوی شبکه‌ای است. برخی از کلینیک‌ها ممکن است تعداد بیشتری تزریق انجام بدهند. 

فیلم تزریق بوتاکس زیر بغل

بهترین مارک بوتاکس زیر بغل

انواع مختلفی از بوتاکس در برند های متنوع در بازار موجود اند که با توجه به محل تزریق می‌توان از انواع آن استفاده کرد. ولی برای تزریق بوتاکس زیر بغل بهترین برند، دیسپورت انگلیسی است. چون این برند نسبت به بوتاکس های چینی عوارض آن کمتر است و بعلاوه ماندگاری بیشتری هم دارد.

بوتاکس زیر بغل در تهران

تعریق بیش از اندازه بسیار ناخوشایند است و موجب می‌شود که افراد به دنبال درمان آن بروند. برای برخی افراد این اتفاق حتی در هوای سرد و بدون داشتن فعالیت بدنی هم پیش می‌آید. بوتاکس زیر بغل در تهران در کلینیک‌ها و مطب پزشکان متخصص و معتبر انجام می‌شود. البته ممکن است متقاضیانی از شهرستان‌ها هم باشند که برای انجام این عمل به تهران می‌آیند.    

نتیجه گیری

بوتاکس زیر بغل عملی است بسیار موثر و مفید در جهت کاهش تعریق بدن که در کلینیک‌ها و مطب پزشکان متخصص انجام می‌شود. توصیه ما به شما این است که برای انجام آن به کلینیک های معتبر و تخصصی مانند کلینیک آتریسا مراجعه کنید تا به نتیجه‌ای بسیار مناسب و مطلوب برسید. برای اقدام در این زمینه با مشاوران ما ارتباط بگیرید.

منبع

آیا بوتاکس زیر بغل خطرناک است؟

خیر، این نوع تزریق بوتاکس به عنوان یک شیوه درمانی توسط منابع بین المللی پذیرفته شده و بی خطر است.

آیا بعد از تزریق بوتاکس زیر بغل، عرق کردن به صورت کامل متوقف می‌شود؟

تا 90  درصد باعث کاهش  تعریق می‌شود که برای کسانی که با مشکل زیاد عرق کردن مواجه‌اند،هم بسیار موثر است.

ماندگاری بوتاکس زیر بغل چقدر است؟

ماندگاری آن حدود 6 ماه است. اما در بعضی موارد تا یکسال هم ماندگاری دارد.

از چه برند بوتاکسی استفاده می شود؟

در کلینیک آتریسا از بوتاکس‌های دارای مجوز وزارت بهداشت استفاده می‌شود.

آیا تزریق بوتاکس زیر بغل درد دارد؟

پیش از هر تزریقی داروی بی حسی تزریق می‌شود تا تزریق برای فرد بدون درد باشد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

با انتخاب ستاره ها به مطلب امتیاز دهید!

میانگین رضایت کاربران 0 / 5. تعداد رای: 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا