خدمات زیبایی و جوان سازی

مزوتراپی صورت

4.8
(6)
مزوتراپی – مزوتراپی یک روش درمانی جدید می‌باشد. در این روش دارو در قسمتهای مختلف پوست تزریق می‌شود. در واقع دارو به جای اینکه از راه دهان خورده شود، مستقیماً به داخل پوست تزریق می‌شود. تزریق های متعدد توسط دستگاه مزوتراپی در فواصل منظم در پوست صورت میگرد. در این بخش ما به روشهای درمانی مزوتراپی صورت خواهیم پرداخت.

↵ مزوتراپی صورت : ‌پف زیر چشم و غبغب زیر چانه (چاقی صورت)

• در بسیاری از موارد تنها با استفاده از کرم ها  پف زیر چشم ها یا غبغب را کامل نمی توان از بین برد. در این اشخاص بهتر است از موادی که برای رفع چاقی موضعی بدن استفاده می شود منتها با دوز کمتر و در نقاط خاص تزریق گردد. سوزن مورد استفاده در مزوتراپی بسیار ظریف است و عمق تزریق حدود دو تا چهار میلیمتر می باشد.

• با استفاده از تزریق موادی که برای ذوب کردن سلولیت ها و چربی مناسب است می توان چاقی موضعی صورت یا حتی قسمت های مختلف بدن را درمان کرد. از طرفی همراه مواد چربی سوز موادی جهت بهبود بخشیدن به گردش خون تزریق می گردد که این امر باعث ترمیم بافت تخریب شده و صاف و هموار شدن پوست همزمان با برطرف شدن چاقی موضعی می گردد. بهتر است برای نتیجه گیری بهتر مزوتراپی طی چهار تا پنج جلسه انجام شود.

مزوتراپی صورت

↵ مزوتراپی صورت : درمان تیرگی دور چشم (eye circle)

• متخصصان می‌گویند تیرگی دور چشم دلیل بروز بیماری نیست بلکه در اغلب موارد، یک عامل ارثی و ژنتیکی در بروز آن نقش دارد. تیرگی دور چشم معمولاً به بیماری جسمی خاصی مرتبط نیست، بلکه عوامل آناتومیک با منشأ ارثی و ژنتیکی منجر به بروز تیرگی دور چشم می‌شود.

• آنها با اشاره به این‌که در افراد دچار تیرگی دور چشم، پوست دور چشم تیره‌تر به نظر می‌رسد، به این دلیل که پلکها پوست نازکی دارند و حاوی مقدار کمی بافت چربی نسبت به نواحی دیگر هستند بنابراین خونی که از داخل وریدهای بزرگ نزدیک این بخش پوست دور چشم می‌گذرد، باعث می‌شود پوست این ناحیه سیاه مایل به آبی به نظر برسد.

• همچنین خستگی و رنگ‌پریدگی علت بروز تیرگی چشم موقتی است این مشکل در برخی زنان، طی دوران قاعدگی و در پایان دوران بارداری تشدید می‌شود. افزایش سن نیز دلیل دیگری برای بروز تیرگی دور چشم است. با استفاده از مزوتراپی می توان این اثرات را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

↵کشیدن پوست صورت بدون جراحی

• زمانی که پوست چروک می‌شود، در اصل زیر پوست خالی و پوست دچار شکستگی می‌شود. در این وضعیت استفاده از کرم‌ها و درمان‌های موضعی قادر به کم‌ کردن عمق چروک نیستند و فقط می‌توانند از ایجاد چروک‌های جدید جلوگیری کنند. جوان‌سازی پوست اولین مرحله برای رفع چین ‌و چروک و آسیب‌های پوستی است.

• برای درمان باید بتوان تا حدی چروک‌ها را پر کرد، برای همین از مزوتراپی‌ در کنار سایر روش‌ها مانند میکرودرم ابرژین (لایه‌برداری مکانیکی ظریف) تزریق فیلر و بوتاکس استفاده می‌شود مزوتراپی باعث آغاز فعل و انفعالاتی مانند تولید مثل سلول‌ها در پوست می‌شود. این امر باعث می شود برای از بین بردن چروک ها در کنار روش هایی که فقدان حجم لازم را برطرف می کنند، پوستی شاداب و صاف روی حجم اضافه شده ایجاد گردد و ظاهری بسیار زیباتر به همراه داشته باشد.

• درمان‌های ترکیبی در رفع چروک‌ها و آسیب‌های پوستی نتیجه مطلوب‌تری خواهند داشت. به طور مثال برای فردی که به دلیل آکنه، پوستی نا‌صاف و پر از فرو‌رفتگی دارد، ابتدا از روش میکرودرم ابرژین استفاده می‌شود و بعد از لایه‌برداری با تزریق دارو در مزودرم (لایه میانی پوست) مزوتراپی انجام می‌شود. و به این شکل سلول‌های جدید تولید شده جایگزین سلول های مرده و جدا شده با میکرودرم می شوند.

مزوتراپی صورت

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

با انتخاب ستاره ها به مطلب امتیاز دهید!

میانگین رضایت کاربران 4.8 / 5. تعداد رای: 6

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا