جراحی

تفاوت لیپوماتیک با دستگاه ‏های لاغری موضعی

5
(2)

خلاصه مطالب در زمینه تفاوت لیپوماتیک با دستگاه ‏های لاغری موضعی:

» تفاوت لیپوماتیک با دستگاه ‏های لاغری موضعی در چیست؟

» مقایسه لاغری با لیپوماتیک و لاغری با دستگاه

» تواحی مناسب لیپوماتیک

» کدام روش لاغری مناسب است؟

تفاوت لیپوماتیک

تفاوت لیپوماتیک با دستگاه ‏های لاغری در چیست؟

قبل از اینکه به تفاوت لیپوماتیک با دستگاه ‏های لاغری موضعی بپردازیم باید بدانیم که استفاده از دستگاه‏ های لاغری و انجام جراحی لیپوماتیک هر دو برای رهایی از چربی‏ های اضافی در نواحی به خصوصی به کار می‏ روند.

اما برای افراد مختلف شرایط متفاوت است. یک تفاوت لیپوماتیک با دستگاه ‏های لاغری موضعی این است که دستگاه‏ های لاغری غیرتهاجمی و غیرجراحی هستند اما لیپوماتیک جراحی تهاجمی است .

مقایسه لاغری با لیپوماتیک و لاغری با دستگاه

درروش لاغری با دستگاه چربی ‏های زیرپوستی را تا حدی کاهش می ‏دهند. اما این روش برای افرادی مناسب است که شاخص توده بدنی بالاتر از 40 دارند و باید به مرور زمان وزن خود را کم کنند. با رژیم غذایی مناسب، استفاده از دستگاه ‏ها و ورزش وزن به سرعت به اندازه ایده ‏آل (زمانی که می ‏توان لیپوماتیک انجام داد) می ‏رسد. فرایند لاغری با دستگاه طولانی مدت است.

از طرف دیگر لیپوماتیک جراحی تهاجمی برای حذف چربی‏ ها در عرض چند ساعت می ‏باشد. در همان لحظه چربی‏ های ناحیه مورد نظر از بدن تخلیه می ‏شوند. در بعضی موارد برای مراقبت از سلامتی فرد هردو روش لازم هستند. حجم چربی استخراج شده در جراحی لیپوماتیک باید در حدود 5 لیتر باشد. این عمل هم برای خانم‏ها و هم برای آقایان انجام می‏ گیرد. همچنین هدف عمل لیپوماتیک با عمل ابدومینوپلاستی کاملا متفاوت است. در هر دو روش می‏ توان چربی‏ های ناحیه شکمی را برداشت ولی لیپوماتیک تنها محدود به یک ناحیه نمی ‏باشد بلکه می‏ توان برای فرم‏دهی نواحی متعددی مانند پهلو، باسن، بازو، ران و غبغب استفاده کرد.

تفاوت لیپوماتیک

لیپوماتیک بازو

کاندیدای مناسب برای لیپوماتیک بازو افراد سالم و غیرسیگاری هستند که در وزن ایده ‏آل خود قرار دارند اما از فرم بازوهایشان رضایت کامل ندارند. همچنین ورزش و رژیم نیز تاثیری نداشته است. پوست آویزان دشمن لیپوماتیک است و تاثیرگذاری آن را محدود می ‏کند. عمل لیپوماتیک بازو معمولا با جراحی براکیوپلاستی (لیفت بازو) همراه است. به صورتی که پوست آویزان ناحیه بازو حذف شده و به فرم دلخواه فرد تبدیل می‏ شود.

جهت جلوگیری از آویزان شدن پوست بازو بهتر است برای اقدام به لیپوماتیک در سنین پایین‏تر و زودتر تصمیم‏ گیری کنید.

لیپوماتیک ران

برای اصلاح فرم و ظاهر پاها لیپوماتیک ران پا انجام می‏ شود. عمل لیپوماتیک برای افرادی که هنگام راه رفتن داخل ران هایشان با یکدیگر برخورد می کنند کاربردی است.

لیپوماتیک غبغب

چه عواملی باعث ایجاد غبغب می‏ شوند؟

غبغب یا چربی زیرچانه یک حالت رایج است. معمولا ایجاد غبغب به اضافه وزن مرتبط است. اما افرادی هم هستند که اضافه وزن ندارند و به صورت ژنتیکی چربی زیرچانه دارند. همچنین با افزایش سن این حالت تشدید می‏ شود.

لیپوماتیک راه حلی برای حذف این چربی ‏ها می‏ باشد ولی پوست آویزان زیرچانه را از بین نمی ‏برد. نگهداری رژیم بعد از درمان مهم‏ترین بخش لیپوماتیک است.

این 4 ورزش برای درمان این عارضه و فرم‏دهی عضلات چانه بسیار مناسب هستند:

  1. سر خود را عقب ببرید و به سقف نگاه کنید و فک خود را جلو و عقب ببرید.
  2. یک توپ کوچک زیر چانه خود بگذارید و با چانه آن را نگه دارید.
  3. مستقیم رو به رو را نگاه کنید و تا جایی که امکان دارد زبان خود را بیرون ببرید.
  4. سر خود را عقب ببرید و به سقف نگاه کنید و زبان خود را به سقف دهان فشار دهید.

کدام روش لاغری مناسب است؟

به طور یقین پزشک یا مشاور کلینیک لاغری با توجه به تفاوت لیپوماتیک با دستگاه ‏های لاغری و همچنین شرایط افراد به آنها لیپوماتیک یا لاغری با دستگاه را توصیه می کند.شما می توانید برای اطلاع از روش لاغری مناسب خود، با مشاوران کلینیک لاغری آتریسا تماس حاصل فرمایید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

با انتخاب ستاره ها به مطلب امتیاز دهید!

میانگین رضایت کاربران 5 / 5. تعداد رای: 2

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا