خدمات جراحی و زیبایی

جراحی زیبایی بدن و نحوه انجام آن + عکس

5
(1)

جراحی زیبایی بدن شامل چه جراحی‌هایی می شود؟ تمایل به زیبایی از دیرباز در انسان وجود داشته است. افراد می‌توانند ظاهر بدن خود را با اعمال جراحی و فرم دادن به بدن بهبود دهند. پوست بدن بصورت معمول حالت کشسانی دارد. با بالا رفتن و یا کاهش یافتن ناگهانی و یا بالا رفتن سن الاستیسیته و حالت کشسانی‌اش را از دست می‌دهد. در نتیجه می توان به کمک جراحی زیبایی بدن به اصلاح اینگونه موارد پرداخت.

جراحی زیبایی بدن

انواع جراحی زیبایی بدن

ابدومینوپلاستی

این نوع جراحی زیبایی بدن که به تامی تاک هم معروف است. یک شیوه‌ی جراحی است. هدف از انجام آن برداشتن پوست و چربی اضافی بدن، اسکارها و ترک‌های پوستی روی شکم و بعلاوه کشیده شدن عضلات شکمی است.

کسانی که پس از بارداری یا کاهش و افزایش وزن، از وجود چربی و پوست اضافی در ناحیه شکم خود شکایت دارند می‌توانند با مشورت با پزشک خود از مزایای جراحی ابدومینوپلاستی بهره ببرند. همچنین این شیوه جراحی به تنگ شدن عضلات شکمی و کشیدگی آن‌ها کمک می‌کنند.

در بهترین حالت، بیمار بهتر است پیش از جراحی به وزنی نرمال و ثابت رسیده باشد. این شیوه جراحی برای افرادی که اضافه وزن شدید دارند، توصیه نمی‌شود. ولی آن چیزی که مشخص است این است که جراحی ابدومینوپلاستی برای کسانی که شرایط جراحی را دارند، تغییراتی زیاد و بهبودی کیفیت زندگی را به همراه دارد.

این جراحی به دو شیوه استاندارد و مینی انجام می گردد که به بررسی هر یک از این دو خواهیم پرداخت.

ابدومینوپلاستی استاندارد

در این شیوه، برشی از یک سمت ران تا سمت دیگر آن و اطراف ناف توسط جراح زده می‌شود. چربی و پوست اضافی در بخش بالای خط رویش موهای ناحیه تناسلی برداشته می شوند. عضلات بالا و پایین ناف هم تنگ خواهند شد.

مینی ابدومینوپلاستی

در این شیوه مقدار کمی از چربی و پوست اضافی از ناحیه زیر شکم برداشته می شود. تنها یک اسکار افقی به جا می‌ماند. در بعضی موارد عضلات شکمی تنگ و کشیده خواهند شد. در روش مینی هیچ گونه اسکاری در اطراف ناف بوجود نخواهد آمد.

بصورت معمول بیماران پیش و یا پس از ابدومینوپلاستی، می‌خواهند لیپوساکشن انجام دهند تا دیواره شکمی شان باریک شود. اما تغییرات لیپوساکشن بسیار کمتر از ابدومینوپلاستی است.

جراحی زیبایی بدن

مراقبت هایی بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

این عمل جراحی با بیهوشی عمومی انجام می‌شود و بین 1 تا 2 ساعت به طول می‌انجامد. پس ازعمل جراحی به بیماران آنتی بیوتیک می‌دهند تا از ایجاد عفونت در ناحیه زخم و بخیه ها جلوگیری شود.

یک لوله زیر شکم بیمار قرار می‌دهند تا مایعات اضافی  و خون تخلیه شوند. اگر بیمار همچنان درد داشته باشد هم باید از داروهای تجویزی استفاده کند.

دوره نقاهت جراحی ابدومینوپلاستی

درباره دوره نقاهت این شیوه جراحی باید بگوییم، بیمار 2هفته پس از عمل جراحی قادر به انجام فعالیت‌های سبک خواهد بود. برای مدت زمان 6 ماه نیز بیمار باید از انجام فعالیت‌های سنگین بدنی و ورزش پرهیز کند. از داشتن رابطه جنسی هم دست کم 3 هفته باید خودداری کند.

اکثر بیماران قادرند یک هفته پس از عمل جراحی به محل کارشان بازگردند. به مرور میزان تورم و التهاب در ناحیه شکم کاهش می‌یابد. اغلب بعد از گذشت 6 هفته نتیجه نهایی این شیوه جراحی مشخص می‌شود.

عمل پروتز سینه

عمل جراحی پروتز سینه همانطور که از نام آن مشخص است، با قرارگیری پروتز در ناحیه بافت سینه به بزرگتر شدن ظاهر سینه‌ها کمک می‌کند. در این شیوه جراحی از پروتزهای سیلیکونی و یا  سالینی استفاده می‌شود.

این عمل جراحی می‌تواند بجز بزرگ کردن سینه‌های کوچک، به رفع افتادگی سینه‌ها هم کمک کند.

در این شیوه، پروتز می‌تواند در ناحیه پشت سینه و یا در پشت عضله آن قرار گیرد. برای خانم‌هایی که خیلی لاغرند. پروتز زیر عضله قرار می‌گیرد. پزشک با معاینه دقیق بیمار و بررسی بافت سینه، بهترین شیوه را برای بیمار در نظر می‌گیرد.

پروتز های سالینی از آب نمک استریل و پروتزهای سیلیکونی از ژل سیلیکون ساخته شده‌اند. بیمار با این نوع پروتزها احساس راحتی بیشتری دارد. ولی در واقع پروتزهای سالینی ظاهر طبیعی تری به سینه‌ها می‌دهند.   

درباره اندازه پروتز سینه بهتر است بدانید که اندازه پروتزها با توجه به پهنای شانه فرد انتخاب می‌شوند. اغلب پروتزهایی که خیلی بزرگ هستند، ظاهر طبیعی چندانی هم به سینه‌ها نمی‌دهند.

پروتزها می‌توانند به دو فرم دایره‌ای و یا قطره اشکی باشند. پروتزهای دایره‌ای شکل، سینه را پرتر نشان می‌دهند و در ناحیه بالایی سینه قرار می‌گیرند. این شیوه جراحی می‌تواند به رفع نامتقارن بودن فرم سینه‌ها کمک کند.

روند جراحی پروتز سینه

فرآیند جراحی به این شکل است که پروتز سینه به کمک برشی در چین های طبیعی در زیر سینه، زیر بغل و یا در اطراف هاله‌ قهوه‌ای رنگ  دور نوک سینه‌ها قرار داده می‌شود. در انتها پس از قرارگیری پروتزها در محل مناسب، ناحیه برش‌ها بخیه می‌شوند.  

نکته ای که در اینجا باید به آن توجه شود این است که پروتزها موجب نمی شوند معاینه فردی در ناحیه سینه سخت شود. ولی می تواند باعث ایجاد تداخل در آزمایش ماموگرافی شود. اغلب پروتز ها مشکلی برای شیردهی ایجاد نمی کنند، ولی باز هم بهتر است که در این مورد با پزشکتان مشورت کنید.

جراحی لیفت سینه

خیلی از بانوان با بالا رفتن سن، پس از زایمان یا شیردهی دچار افتادگی سینه می‌شوند. جراحی لیفت سینه که با نام ماستوپکسی هم شناخته می‌شود. به لیفت سینه کمک می‌کند. پوست افتاده و شل سینه را برمی‌دار د و سینه‌ها را به طرف بالا می‌کشد. بنابراین، به  جوانسازی فرم سینه‌ها و بهبود زیبایی ظاهری آن کمک می‌کند. در مواردی که سینه‌ها کوچک و افتاده هستند. نتایج بسیار بهتری بدست می‌آید.

جراحی زیبایی بدن

روند جراحی لیفت سینه

شیوه‌های زیادی برای جراحی لیفت سینه وجود دارد که با توجه به اندازه سینه و نتیجه دلخواه بیمار انجام می‌شوند. هر روشی ممکن است اسکارهای متفاوتی را از خود به جا بگذارد. از شایع ترین شیوه‌های جراحی اینگونه است که برشی در اطراف هاله قهوه‌ای رنگ سینه و به طور عمودی تا زیر سینه زده می‌شود. در بعضی موارد هم برشی در چین‌های طبیعی سینه در ناحیه زیر سینه زده می‌شود. در هر دو حالت، پوست اضافی برداشته خواهد شد. سپس سینه‌ها و نوک سینه‌ها به طرف بالا کشیده می‌شوند. بعلاوه اندازه نوک سینه هم کمتر می‌شود.

برای مواردی که سینه‌ها کوچک هستند امکان انجام همزمان عمل پروتز سینه هم وجود دارد.

مراقبت‌های پس از جراحی لیفت سینه

مراقبت‌های مورد نیاز پس از عمل‌های جراحی از پر اهمیت ترین مواردی هستند که رعایت آن‌ها در نتیجه عمل جراحی نقش بسزایی دارد. بیمار باید پس از عمل در حد امکان در منزل استراحت کند. از انجام فعالیت‌های سنگین بدنی همین طور ورزش، برای 6 هفته خودداری کند. بیمار می‌تواند 2 هفته بعد، تمرینات سبک بدنی انجام دهد. برداشتن اجسام سنگین هم برای چند هفته ممنوع است.  از برقراری رابطه جنسی برای سه هفته خودداری کند.

یک گن مخصوص در اختیار بیمار قرار می گیرد. بیمار باید به صورت مرتب آن را بپوشد. همچنین توصیه می‌شود بعد از عمل جراحی، فرد در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد. بیمار پس از عمل جراحی باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشد و به ورزش کردن خود اهمیت بدهد. سینه‌ها پس از عمل ملتهب می‌شوند و اغلب چند ماهی زمان می برد تا از میزان این التهاب کم شود و نتیجه نهایی عمل مشخص شود.

ممکن است یکسری تغییرات در حساسیت نوک سینه‌ها مشاهده شود . به تدریج این میزان حساسیت، به حالت نرمال و اولیه خود بازمی‌گردد.

جراحی زیبایی بدن

عمل زیبایی سینه و شکم

اغلب تغییرات اصلی در این جراحی شامل صورتی از جراحی سینه و تامی تاک است. همان طور که از نام آن مشخص است. این جراحی ابتدا برای جوان‌سازی و زیبایی بخش‌هایی از بدن خانم‌ها بوجود آمد. که بیش از اندازه تحت تاثیر دوران بارداری و شیردهی خود قرار می‌گرفتند. با این وجود، به تدریج این نوع جراحی با تغییرات مادر دچار تحولاتی شد.

نتیجه گیری

جراحی زیبایی بدن شامل ابدومینوپلاستی، مینی ابدومینوپلاستی، پروتز سینه و غیره می‌شود. این عمل‌ها به بهبود زیبایی ظاهری فرد و جوانسازی بسیار کمک می‌کند. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد دارید جراحی زیبایی بدن انجام دهید با مشاوران ما در کلینیک آتریسا تماس بگیرید تا در اسرع وقت بتوانید برای این عمل اقدام کنید.

سوالات متداول

آیا تعداد اسکارهای بر جا مانده زیاد هستند؟

برش‌های جراحی شکم یا سینه در زیر شکم و یا سینه زده می‌شوند، در نتیجه اسکارهای باقیمانده در زمان پوشیدن بیشتر لباس‌‍ها و حتی مایو پوشیده خواهند شد.

آیا پیش از بارداری می‌توان عمل جراحی زیبایی شکم انجام داد؟

با وجود اینکه اغلب هیچگونه خطر جدی ای برای بارداری پس از عمل جراحی زیبایی شکم وجود ندارد. ولی به صورت معمول توصیه می‌شود که متقاضیان تا زمان پس از بچه دار شدن برای انجام این گونه عمل‌ها صبر کنند.

ابدومینوپلاستی چه تفاوتی با لیپوساکشن دارد؟

ابدومینوپلاستی بیشتر برای کسانی مناسب است که دچار شل شدگی و افتادگی عضلات شکم هستند و به رفع بافت اضافه شکم احتیاج دارند. اما لیپوساکشن تنها زمانی توصیه می‌شود که نیاز به از بین بردن چربی‌ها باشد.

آیا ابدومینوپلاستی می‌تواند به کاهش وزن کمک کند؟

ابدومینوپلاستی شیوه‌ای برای کاهش وزن نیست. در واقع کاندیدهای مناسب برای این عمل، کسانی هستند که وزنی متوسط و پایدار دارند.

آیا ابدومینوپلاستی را با عمل‌های دیگر می‌توان انجام داد؟

اگر جراح پلاستیکی که به آن مراجعه می‌کنید به اندازه کافی مهارت و تجربه داشته باشد. عمل جراحی زیبایی شکم را همراه با عمل لیپوساکشن، لیفت سینه و دیگر جراحی‌ها انجام می‌دهد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

با انتخاب ستاره ها به مطلب امتیاز دهید!

میانگین رضایت کاربران 5 / 5. تعداد رای: 1

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا