خدمات جراحی و زیبایی

قبل از عمل زیبایی انجام آزمایش لازم است؟

5
(1)

قبل از عمل زیبایی انجام آزمایش لازم است؟ در صورتی که جراح زیبایی به شما گفته است که نیاز به هیچ آزمایشی قبل از عمل ندارید. شما می‌توانید به گونه‌ای دیگر عمل کنید. باید بدانید که همه بیمارانی که عمل جراحی دارند به بیهوشی عمومی نیاز دارند. بعلاوه باید پیش از انجام عمل غربالگری شوند تا از بوجود آمدن عوارض جدی جلوگیری شود. هر عمل زیبایی  می‌تواند به بدن استرس وارد کند. انجام آزمایشات به شما کمک خواهد کرد تا از سلامت خوبی برخوردار باشید و این عمل را تحمل کنید. با ما در این مقاله از کلینیک آتریسا همراه باشید تا بصورت کامل به اهمیت انجام آزمایشات ضروری بپردازیم.  

چرا جراح این آزمایشات را تجویز می کند؟

پزشک شما باید از این مطمئن شود که هیچ گونه اختلالی در عملکرد بدن شما وجود ندارد که ممکن است در موفقیت عمل شما اختلال ایجاد کند یا بهبودی شما را پیچیده کند. از دیگر مشکلاتی که باید از آن دوری کنید، انجام عمل در زمانی است که شما در بخشی از بدنتان عفونت دارید. زیرا ممکن است این عفونت گسترش پیدا کند و حتی موجب پس زدن عمل شود. بنابراین، اگر شما این وضعیت پزشکی را دارید، ممکن است به آزمایشات ویژه ای نیاز داشته باشید. تا پزشک مطمئن شود برای انجام عمل به اندازه کافی سالم هستید. در ادامه به این سوال که قبل از عمل زیبایی انجام آزمایش لازم است؟ بطور کامل می پردازیم.

قبل از عمل زیبایی انجام آزمایش لازم است

به کدام آزمایشات قبل از جراحی نیاز دارم؟

آزمایش ادرار

چند هفته پیش از انجام عمل زیبایی برنامه ریزی شده، باید آزمایشات پیش از عمل را کامل کنید. پزشک حداقل به آزمایشات ( CBC، CMB برای مردان) و یک آزمایش ادرار برای زنان نیاز دارد.  EKG برای تمامی بیمارانی که بالای 40 سال هستند و برای بیماران با سابقه بیماری قلبی نیاز است. آزمایشات زیر ممکن است پیش از انجام عمل مورد نیاز باشند:

با آزمایش ادرار بیمار، پزشک می‌تواند یکسری از شرایطی که ممکن است بیمار از آن رنج می‌برد را تشخیص دهد. از جمله عفونت ادراری که در زنان شایع‌تر است. همچنین هر عفونت دیگری که بیمار با آن درگیر است. در صورت وجود عفونت پزشک باید تا وقتی که عفونت درمان نشده است عمل را به تعویق بیاندازد.  

قبل از عمل زیبایی انجام آزمایش لازم است

 CBC  با دیفرانسیل

CBC (شمارش کامل گلبول‌های سفید خون) ویژگی‌های مختلف خون را اندازه گیری می‌کند. این نوع اندازه‌گیری‌ها می‌توانند درباره عوامل مختلف بدن شما همچون کیفیت و میزان گلبول‌های قرمز، گلبول‌های سفید و پلاکت‌ها در بدن اطلاعات زیادی به پزشک بدهند. یک CBC با دیفرانسیل همچنین هماتوکریت و هموگلوبین را در گلبول‌های قرمزبررسی می‌کند. این آزمایش به شناسایی خطراتی مانند عفونت و کم خونی کمک می‌کند و انجام آن پیش از عمل ضروری است.

CMP

( CMP پانل متابولیک جامع) تعادل مایعات در بدن بیمار را بررسی می‌کند که می‌تواند به آنالیز عملکرد کلیه‌ها و کبد کمک ‌کند. به صورت ویژه، یک CMP سطح گلوکز (قند)، الکترولیت‌ها (سدیم، پتاسیم، کلسیم، کلر و دی اکسید کربن)، کراتین، نیتروژن اوره خون و پروتئین را در خون بیمار اندازه گیری می‌کند.  بیمارانی که سابقه مشکلات متابولیک داشته‌اند ممکن است به این آزمایش احتیاج نداشته باشند.  در صورتی که هر یک از این سطوح، به صورت نامتعادل‌اش بازگردد. مشکل باید قبل از انجام عمل زیبایی درمان شود.

HCG

برای خانم‌هاHCG (گنادوتروپین جفتی انسان) هورمونی است که در بارداری مشخص می‌شود. هنگام انجام عمل زیبایی برای ایمنی بیشتر مادر و جنین، خانم نباید باردار باشد. اگر احتمال باردار بودن یک بیمار وجود دارد، انجام این آزمایش ضروری است.

HIV

اگر بیمار به ایدز مبتلاست، پزشکان جراح باید در حین انجام عمل اقدامات احتیاطی بیشتری انجام دهند. دانستن اینکه فردی به  HIV مبتلاست، به جراح کمک خواهد کرد تا بداند چه اقدامات اضافی ای را باید برای اطمینان از ایمنی برای همه، با یک شیوه موفق انجام شود.  

قبل از عمل زیبایی انجام آزمایش لازم است

رادیوگرافی قفسه سینه

رادیوگرافی قفسه سینه تا پزشک قلب و ریه‌های بیمار را مورد بررسی قرار دهد. مشکلات مرتبط با این اندام‌ها می‌تواند باعث مشکلات پزشکی شدید شود. مانند نارسایی احتقانی قلب و سرطان ریه. این مهم است که پزشک بداند آیا این اندام‌ها به اندازه کافی سالم‌اند. تا در مقابل آسیب‌های ناشی از جراحی و روند بهبودی مقاومت داشته باشند. این‌ها می‌توانند به اندازه خود عمل روی بدن تاثیر گذار باشند.

در صورتی که هر گونه سابقه مشکلات ریوی یا قلبی وجود داشته باشد. ممکن است پزشک عکس رادیوگرافی را تجویز کند.

EKG/ECG

همانطور که رادیوگرافی قفسه سینه اهمیت دارد، EKG  یا ECG الکتروکاردیوگرام مهم است. این آزمایش می‌تواند سیگنال‌های الکتریکی قلب را اندازه‌گیری و ثبت ‌کند. بعلاوه می‌تواند به شناسایی مشکلات شریان‌ها و تشخیص افزایش احتمال حمله قلبی کمک کند.این آزمایش همچنین برای ردیابی هر گونه مشکلی در عروق کرونر، پیش از انجام عمل ضرورت دارد.

معاینه فیزیکی کامل

بیمارانی که بالای 50 سال سن دارند باید تحت معاینه فیزیکی کامل و معاینه پزشکی قرار بگیرند. این الزام برای بیمارانی که دارای شرایط پزشکی خاصی هستند هم وجود دارد. همین پزشکان را ملزم به انجام این نوع معاینات پزشکی می‌کند.   

ماموگرافی

خانم هایی که می خواهند عمل جراحی پلاستیک سینه انجام دهند هم باید برای اطمینان از عدم وجود سرطان، ماموگرافی نیز انجام دهند.

نتیجه گیری

در این مقاله از کلینیک آتریسا به اینکه قبل از عمل زیبایی انجام آزمایش لازم است؟ پرداختیم. شما اگر می‌خواهید یک عمل زیبایی انجام دهید. ضروری است که یکسری از آزمایشات را که پزشک شما توصیه و تجویز می‌کند پیش از عمل انجام دهید. این به سلامت شما و انجام هر چه بهتر عمل کمک می‌کند.

منبع

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

با انتخاب ستاره ها به مطلب امتیاز دهید!

میانگین رضایت کاربران 5 / 5. تعداد رای: 1

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا