پوست و زیبایی

راه های کوچک کردن بینی در خانه

فرم بینی مشخصات ظاهری و چهره فرد را بسیار تغییر می دهد. در این مقاله می خواهیم یکسری تمرینات باور نکردنی برای کوچک کردن بینی و بهبود فرم آن به شما آموزش دهیم.

کوچک کردن بینی

کوچک کردن بینی به چه دلیل انجام می شود؟

بینی در مرکز کانونی صورت قرار دارد به همین علت در نگاه اول توجه زیادی را به خود جلب می کند. روش های مختلفی مانند آرایش صحیح باعث کوچکتر دیده شدن بینی می شود. اما این تمرینات آسان را می توانید برای بهبود فرم بینی انجام دهید. نتیجه این تمرینات در طولانی مدت بروز می کند.

تمرین اول: با استفاده از تنفس

از انگشت اشاره برای فشردن پره های بینی استفاده کنید و سعی کنید با قدرت نفس بکشید. برای نتیجه گیری بهتر روی قسمت های پایینی فشار بیشتری وارد کنید. با افزایش فشار ریتم تنفس را آهسته تر نمایید. این تمرین را به اندازه 10 بار نفس کشیدن انجام دهید.

افزایش سن تغییرات زیادی در چهره ایجاد می کند. این تغییرات بر روی پوست و غضروف بینی نیز تاثیرگذار است. تمرین بعدی از افتادگی و تغییر فرم بینی در زمان کهنسالی جلوگیری می نماید.

کوچک کردن بینی

تمرین دوم: گرفتن نوک بینی

نوک بینی را با دو انگشت اشاره و شست بگیرید و به آرامی آن را به سمت بالا بکشید. حالا سعی کنید نوک بینی را رو به پایین فشار دهید و انرژی معکوس وارد نمایید. این کار را می توانید با یک انگشت و از طرف پایین نوک بینی نیز انجام دهید. این کار را چندین بار در روز تکرار کنید.

کوچک کردن بینی

تمرین سوم: لبخند زدن

طبیعت همیشه راهکارهای خوبی به ما ارائه می دهد. لبخند زدن به فرم صاف و مستقیم بودن بینی بسیار کمک می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بیشتر لبخند بزنید و با انگشت نوک بینی را به آرامی به سمت بالا هل بدهید. این کار به فرم دهی عضلات کناره بینی نیز کمک می کند. این تمرین را روزی 20 تا 30 مرتبه انجام دهید. بعد از مدتی نتیجه را مشاهده خواهید کرد.

کوچک کردن بینی در خانه

تمرین چهارم: انجام تمرینات ورزشی برای کوچک کردن بینی

تمرینات ورزشی مثل یوگا بر روی نحوه تنفس بسیار تاثیرگذار هستند. دم و بازدم عمیق برای شکل دهی به بینی نیز کاربرد دارد. در یک پوزیشن راحت بنشینید. راه یکی از سوراخ های بینی را با دو انگشت به مدت 4 ثانیه مسدود کنید و با سوراخ دیگر نفس بکشید. سپس همین کار را با طرف دیگر انجام دهید و هوا را تخلیه کنید. می توانید در طول روز این تمرین را به صورت معکوس سه یا چهار بار تکرار نمایید.

کوچک کردن بینی در خانه

تمرین پنجم: کوچک کردن بینی با استفاده از ماساژ

بخش های مختلف بینی را ماساژ دهید. این کار را از پل بینی شروع کنید. از بالای پل بینی رو به پایین به آهستگی و در یک خط مستقیم بینی را ماساژ دهید. همچنین این ماساژ را از کناره بینی هم انجام بدهید. برای نتیجه گیری بهتر 5 دقیقه ماساژ نیاز است.

کوچک کردن بینی

بینی پر چالش ترین ناحیه برای تغییر شکل است. این پنج تمرین ساده به شما کمک می کند تا بدون هیچ هزینه ای کوچک کردن بینی و تقویت عضلات آن را به مرور زمان بهبود دهید. انجام تمرینات فوق در زمان بلوغ توصیه می شود تا فرم بینی از حالت ایده آل خارج نشود. فقط باید پشتکار و صبر زیادی در این مسیر داشته باشید.

70 پرسش و پاسخ

 1. سلام
  من 14 سالمه و بینیم خیلی پف داره و بزرگه🤦🏻‍♀️
  اگه این حرکات رو انجام بدم درست میشه؟

 2. سلام من ۱۶ سالمه و میخوام بینیمو سربالا کنم اگه الان این تمرینات رو انجام بدم حالت میگیره؟

  1. سلام وقت بخیر

   این روش بعد سن بلوغ و تا میزان محدودی در فرم دهی بینی نقش دارد.

   1. سلام
    من چهارده سالمه
    دماغم صاف صافه نه قوس داره نه قوز اما این تمرین هارو میخوام انجام بدم فرم دماغم حفظ بشه
    الان تو این سن انجام بدم تاثیر گذاره یا نه؟

 3. سلام من ۱۷سالمه ودر سن ۱۶سالگی طی درگیری دماغم عقابی شد پفم کرده بود بعد بلوغ خوب میشه؟خیلی ناجوره

  1. سلام وقت بخیر

   بعد سن بلوغ باید به پزشک مراجعه کنید تا بررسی نمایند، پف بینی که اینجا بحث شده در اثر عوامل طبیعی هست نه عوامل دیگر.

 4. سلام یه سوال دارم آیا امکان داره که پف بینی حتی از پدر به دختر سرایت کنه البته کسی که بینی اش شبیه پدرش باشه؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر

   این بحث مربوط به وراثت می باشد که با متخصصین در این زمینه میتونید مشورت کنید.

 5. سلام اگر این حرکات رو توی دوران رشدو و بلوغ یعنی درست ۱۶ سالگی انجام بدیم اشکالی داره؟؟؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر

   تغییر فرم بینی به عوامل مختلف بستگی داره و تایم مشخصی یا درمان قطعی با این روش قطعی و صد درصد نمی باشد.

  1. سلام وقت بخیر

   بر اثر عوامل مختلف هست ولی معمولا سن بلوغ در این زمینه خیلی تاثیر گذار هست.

   1. سلام من الان ۱۴ سالمه و تا یک آینده وارد پانزده میشم بینی من سرش یکم گوشت داره قبلاً نداشت ولی الان شش ماه هفت ماهی میشه بزرگ شده دماغم پف داره چکار کنم؟

   1. سلام وقت بخیر
    پف بینی در صورت از بین رفتن عوامل ایجاد آن از بین خواهد رفت.

 6. سلام،من۱۶سالمه،دخترم،در۱۳سالگی به سن بلوغ رسیدم ،احساس میکنم بینیم پف داره ،البته پدرم هم دوران بلوغ بینی اش پف داشت و(من دماغم شبیه پدرم هست و البته کوچکتر از دماغ پدرم هست ، به نظرتون من الان این تمرینات انجام بدم یا پایان بلوغ؟

 7. سلام یه سوال دارم تغییرات هورمونی و رشد و اینجور چیزا( کاری به دوران بلوغ ندارم)میتونی توی هر سنی باعث پف بینی بشه البته زیر ۱۸ سال منظورمه؟؟؟؟

   1. پس بخاطر چیه پف بینی؟ ،البته یه سوال دارم اگه یه نفر پدرش توی دوران قبل بلوغ کمی بینی اش پف داشته باشه و ،توی دوران بلوغ این پف بیشتر بشه ،و بعد از اتمام بلوغ این پف از بین بره ،امکان داره بچه هاش هم این خصلت پد رو به ارث ببرند ،البته اگر بینی شون رو از پدرشون به ارث برده باشند ؟

  1. سلام وقت بخیر
   تا پایان سن بلوغ صبر کنید و بعد در صورت نارضایتی برای مشاوره به پزشک مراجعه نمایید.

 8. سلام من ۱۵ سالمه و دماغم گوشتی و ی خورده بزرگه اما پره های بینیم مشکلی نداره ، میگم از همین الان باید تمرین های اصلاحی شروع کنم یا باید تا پایان سن بلوغ صبر کنم. ((ممنون میشم راهنمایی کنید))

 9. سلام من ۱۵ سالمه ، دماغم گوشتی و ی خورده بزرگ هست اما پره های بینیم مشکلی ندارع،میگم از همین الان باید تمرین های اصلاحی را شروع کنم یا باید تا پایان سن بلوغ صبر کنم؟ ((ممنون میشم راهنمایی کنید))

  1. سلام وقت بخیر

   تا پایان سن بلوغ صبر کنید تا بینی شما شکل نهایی به خودش بگیره و بعد اقدام نمایید.

 10. من تقریبا ۱۷ سالمه ، ۳ ماه دیگه مونده تا ۱۸ سالگی ، دماغم گوشیه و اندازه غضروفش بزرگه ، آیا اندازش بخاطر بلوغ زیاد شده؟
  بلوغ من یکم دیر شروع شد میشه گفت از ۱۴ سالگی ، آیا اندازش کوچیک میشه یا باید عمل جراحی انجام بدم؟

 11. سلام
  من قسمت بالای بینیم فکر می کنم کمی قوز داره قسمت پایین بینیم هم خوبه ولی وقتی نوک بینیم رو کمی میدم بالا بینیم صاف میشه
  میخواستم بدونم انجام این تمرینات باعث میشه کمی نوک بینیم بره بالا تا این اتفاقی که گفتم بیوفته ۱۶ سالمه بینیم گوشتیه

   1. سلام
    یعنی بعد از سن بلوغ این قوس بینیم بر طرف میشه ؟
    و اینکه یادم رفت بگم بینیم کمی باد داره بادش هم می خوابه ؟ و انجام این تمرینات باعث نمیشه سر بینیم «« کمی »» بره بالا ؟ « که البته شما گفتید صبر کنم » ممنون میشم اگه راهنماییم کنید .

    1. سلام وقت بخیر

     بله بعد از بلوغ تا حدودی برطرف میشه و در صورت ناراضی بودن از شکل بینی میتونید این تمرینات رو انجام بدید یا جهت مشاوره به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 12. سلام بینی من یه قوز داره و همچنین سر آن گوشتیه و سوراخ بزرگی هم داره آیا باید تا بعد سن بلوغ صبر کنم یا از همین الان حرکات های اصلاحی را برم ؟ (۱۵ سالمه)

 13. سلام من دماغم خیلی کوچک و صاف بود اما از پانزده سالگیم هم بزرگ شده هم قوز پیدا کرده میتونین دلیلش را بگین این درست میشه ؟ممنون

  1. سلام وقت بخیر

   بینی در سن بلوغ ممکنه تغییراتی پیدا کنه و در پایان سن بلوغ به شکل نهایی خودش میرسه پس بهتره تا قبل ان هیچ اقدامی انجام ندید و نگران باشید.

 14. من دماغم گوشتی و ۱۴ سالمه گوشتی بد هم نیست ولی به نظرم بزرگه یه چیزی تو مایه های بینی سلنا گومزه یه جا خوندم زنجبیل و بخور دادن و.. می‌تونه برای دماغ های گوشتی کار ساز باشه درسته؟!

 15. سلام من دماغ از لحاظ حالت به نظر خودم اصلا مشکلی نداره یعنی قوز به اون صورت نداره،کج نیست،تقریبا اویزون نیست و در کل خوبه حالتش اما احساس می کنم خیلی بیش از حد گنده هست البته در سن بلوغ هستم ۱۶ سالمه و بعضی ها میگن سن هم تاثیر داره.البته به نظر بعضی از اطرافیانم اینطور نیست و دماغم عادی هست.دماغم چون گوشتی هست و کمی گنده هست یه کمی اویزون نشون میده.و اینکه از کناره ها یه کمی زیادی زده بیرون قسمت سوراخ های بینیم.البته همه قسمت هایی که گفتم خوب نیست به نظر خودم با لاغری بهتر میشه.اینم بگم که اصلا اضافه وزن ندارم.اول اینکه خواستم بگم ایا سنم هم در بزرگ بودن دماغم تاثیر داره و اگه بزرگ تر بشم به خاطر هورمون ها دماغم خود به خود کوچک میشه
  و اینکه اگه این ورزش دماغ هاروهر روز صبح به صورت منظم تا چند ماه انجام‌بدم نتیجه مطلوب و قابل تشخیصی میگیرم ایا؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام وقت بخیر

   چون الان در سن بلوغ هستید و میتونه تاثیر گذار باشه این موضوع، بعد از سن بلوغ در صورت نارضایتی میتونید تشریف بیارید و پزشک بهتون مشاوره بدهند.

  1. سلام وقتتون بخیر

   باید به پزشک جراح مراجعه نمایید تا شما رو در این زمینه راهنمایی کنند.

   1. سلام ب نظرتون بینی گوشتی با ماساژ و محلولهای کوچک کننده بینی کوچیک میشن؟؟و اینکه تا چند سالگی صورت فرم نهایی میگیره؟

    1. سلام وقت بخیر

     بعد از سن بلوغ بینی شکل و فرم بهتری می گیرد و بهتره تا اون موقع صبر کنید.

 16. سلام
  برای کاهش اندازه نوک بینی های گوشتی هم اثر داره؟(منظورم چیزی در حد معجزه نیست)
  روی قوز چی؟میتونه کاهش بده؟(قوز زیادی ندارم)
  ممنون از راهنمایی تون

  1. سلام وقت بخیر

   برای بینی های گوشتی در حد کم باشه بله میتونه تاثیر گذار باشه و اگر قوز بینی هم در اثر استخوان و غضروف نباشه تا حدود میتونه تاثیر گذار باشه.

   1. سلام من حدود 18 سالم و کلا دماغم کشیده یا آویزون نیست تنها مشکل دماغم اینه که سولاخ هاش بزرگ به نظر شما با این تمرینات میشه کاری کرد

  2. سلام. بینی من از بچگی (به نظر خودم) یکم مشکل داشت. الان سیزده سالمه و قسمت بالایی بینیم هیچ مشکلی نداره و حتی قوز یا افتادگیم نداره، از نیم رخ کاملا استاندارده
   ولی پره های بینیم باعث میشه بینیم بزرگ دیده بشه.
   راه حلی دارین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا